Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekménynek minősül-e?

Wakeupjohnny kérdése:

Bűncselekménynek minősül-e?

Figyelt kérdés

Ha egy Puskás emlék mezt felveszek amin egy Rákosi címer van,

tiltott önkényuralmi jelkép használata miatt bűncselekményt követek el? (a mez az alábbi linken)

[link]


2012. júl. 21. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Büntető Törvénykönyv 269/B. § (1) bekezdése[1] szerint ide tartoznak a következők:

horogkereszt,

nyilaskereszt,

SS-jelvény,

sarló és kalapács,

ötágú vöröscsillag,

valamint a fentiek ábrázolása.


De itt nem, mint jelkép szerepel, egy kornak, egy személynek állít emléket, és nem Rákosinak, hanem Puskásnak. Ha ez bűncselekmény, az nagyon szomorú.

2012. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. júl. 21. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom igen....még akkor is ha esetleg nem szól meg a rendőr

nem ismeretterjesztő oktatő művészeti célból veszed fel hanem egyszerűen azért hogy mutogasd hogy neked ilyened is van.

például ha én a terror házában alkalmazottként mutogatnám a korabeli önkényuralmi jelképekkel ellátot egyenruhákat a jegyet váltott csoportoknak, az oké de ha felvenném és kimennék benne és úgy mutogatnám magam a járókelőknek az már nem oké

2012. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ebben is van igazság, mondjuk a törvény hiányossága szerintem, hogy nem tér ki a kontextusra, környezetre pedig az igen fontos tényező (pl. Heineken-es reklámpóló)
2012. júl. 21. 22:17
 5/5 A kérdező kommentje:
de lehet én értelmezem rosszul
2012. júl. 21. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!