Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bevezetik az ingatlanadót...

Ha bevezetik az ingatlanadót az a nyaralókra is érvényes lesz? Még az is lehet hogy nyaralóra több adót kell majd fizetni?

Figyelt kérdés
Van egy nyaralónk, de lakóingatlanként használjuk, csak még nem minősítettük át. Attól tartok, hogy ha az ingatlanadót bevezetnék, ez minket nagyon rosszul érintene. Van valaki aki ért ehhez a témához? Segítsen! köszi.

2012. júl. 21. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

pont a nyaralók lesznek a célpontok

amit nem használsz állandóan (nem ott élsz) arra kell magasabbat fizetni

bajnai kormány így találta ki annak idején

most az imf is ezt kéri majd

a kormány azt mondta nem lesz

de valószínű, hogy lesz

majd 2014 után

de biztosat nem lehet tudni

tehát még ne aggódjatok

2012. júl. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ingatlanadó már most is van. Önkormányzati hatáskörben működik, tehát településenként változik, hogy van vagy nincs. Mértéke az ingatlan értékének maximum 3%-a évente.
2012. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, de arról is szó van ha jól tudom, hogy mindenhol bevezetik majd. Gondolom lesz valami értékhatár is. Csak azért kéne ezt tudnom, mert akkor idő előtt eladjuk, vagy átminősítjük lakóházzá.
2012. júl. 21. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egyetértek az ingatlanadóval, csak úgy kellene a fizetendő összeget meghatározni, hogy az alkalmazkodjon a magyar fizetésekhez. A nyugat-európai országok többségében van ingatlanadó, én például évi 1500 fontot fizetek Angliában a lakásomért.


Egyébként minősítsétek át az ingatlant és gond letudva.

2012. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!