Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lejárt Személyi igazolvánny...

Ha lejárt Személyi igazolvánnyal írtam alá egy banki hitel papírt, akkor attól még a szerződés érvényes? Vagy érvénytelen? Azóta a bankban már átírták a személyi igazolvány számot, de a szerződésen ezt nem módosították le.

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Érvényes.
2012. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem nem ilyen egyértelmű. Ha bemész a bankba pl az egyenleget lekérdezni, nem mondják meg ha lejárt a személyid.

Nálunk pl. a rendszer semmilyen műveletet nem enged elvégezni, automatikusan ellenőrzi. Ha csak lejárt okmány van rögzítve, 1 ft-ot sem lehet utalni, nem hogy hitelszerződést kötni! Nem írom, melyik bank :-))

2012. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy átutalásnál, banki ügyintézésnél probléma. Ezt simán el tudom képzelni, bár ha új személyit kapsz, biztos át lehet íratni. Különben milliókat érintene ez. Úgy is van megoldás az ügyre.


Viszont azt nem gondolhatod komolyan, hogy ezért nem kell visszafizetned a hitelt. Természetesen a hitelszerződést ez nem befolyásolja.

2012. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha érvénytelen a szerződés akkor pedig a szerződés létrejötte előtti állapotot kell visszaállítani, vagyis a zsét egyösszegben kell visszaadni
2012. okt. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!