Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veszélyeztetett terehes...

Veszélyeztetett terehes vagyok. Kapok táppénzt?

Figyelt kérdés

Az albbi pár sort a munktörvény könyvből /2012/másoltam ki. Segítsetek értelmezni.


61. Betegszabadság


126. §

(1) A munkáltató a munkavállaló számára a betegség miatti keresőképtelenség tartamára naptári évenként tizenöt munkanap betegszabadságot ad ki.


(2) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően nem jár betegszabadság a társadalombiztosítási szabályok szerinti üzemi baleset és foglalkozási betegség miatti keresőképtelenség, valamint a várandósság miatti keresőképtelenség tartamára.



2012. júl. 23. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a második csak arra vonatkozik, hogy az nem vonódik le a 15 napból. Valamilyen juttatást biztosan kapsz (ha nem is táppénznek nevezik).
2012. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a betegszabadságra vonatkozik, a táppénz szabályait keresd. Miért ne kapnál, ha beteg vagy és munkaviszonyban állsz?
2012. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A betegszabadságot a munkáltató fizeti, a táppénzt a TB. (Ha a munkáltató TB kifizetőhely is, akkor rajta keresztül).

A fenti törvény azt szabályozza, hogy mennyi időt, és milyen esetekben fizet a munkáltató betegszabadságként. Minden más esetben a TB fizet táppénzt. Ha van munkaviszonyod, akkor nyilván a TB-d is rendezett.

2012. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


V. Fejezet

2012. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!