Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok erről az "adatvé...

Mit gondoltok erről az "adatvédelmi biztos" név alatt futó ürgéről?

Figyelt kérdés

A cikk: [link]


A személyit esetleg nem akarják betiltatni a fotózás miatt? Mi az már, hogy egy bűnöző adatvédelme mindenek felett áll? Amúgy a cikk arról szól, hogy a csúnya hatóságok az eljárás alá vont személy emberi méltóságát sértik, illetve megfélemlítik azzal, hogy egy fényképet csinálnak róluk, amihez csatolják az adataikat.


Olvassátok el az oldalon a többi cikket is, ha van hozzá gyomrotok. Amúgy miattuk nincs google street view, illetve "támogatják" a bkv sofőrverőket és rongálókat, mivel a bkv buszok kamerázását is "aggályosnak" tartják...


Úgy van, még több jogot a bűnözőknek, aztán sírjunk, milyen sok bűncselekmény történik...szánalom


2009. júl. 17. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Túlzásba viszi az "aggódást".

Mint mindenben jó magyar szokás szerint átesünk a ló másik oldalára.

El kellene az ilyeneket küldeni a jó anyjukba, hogy aggódjanak ott. Meg azokat is akik mindezt kitalálják és jogszerűvé teszik.

A nagy amerikai demokráciában nem aggódnak ilyenek miatt.

2009. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
ÉN nagyon sok esetben úgy látom hogy a hülyébbnél hülyébb törvényeket azért hozzák hogy az íróasztal szükségességét bizonyítsák,vagy valamelyik havernak gazdasági érdeke fűződik hozzá.Pl: széf,kukásmellény
2009. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt nagyon is helyeslem! Egy eljárás alá vont személy még nem bűnöző, aztán főleg ahog ynálunk megy h végül is bárkiből lehet bűnözőt csinálni ugye, na jogerős ítéletig semmiképpen se, de az emberi méáltósághoz való jog miatt, ítélet után se lehet mutatni az illető hozzájárulása nélkül!

És ez így van jól! Éppen elég sok a visszaélés így is, nem tudom párak miért vonzódnak még mindig a rendőrállam-berendezkedéshez, és akkor emberi jogok kuss ... azért gondolkodjunk kicsit.


A buszokat pedig sziontén nem lehet bekamerázni, hiszen senkinek semmi köze ahhoz, hogy én éppen mikor hova mentem pl. Szóval ezzel sem értek egyet.

2009. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor egész Nyugat-Európa és USA rendőrállam, mivel ott nincsenek végtelen jogai az embereknek, illetve kamera van a járműveken?

Amúgy nem kötelező bkv-val járni, ha zavar a kamera, lehet menni gyalog is, kocsival is. Amúgy ilyen rossz közbiztonság mellett fontosabb a személy- és vagyonbiztonság, mint a buszon verekedők "méltósága", illetve hogy egy vadidegen nyomozó láthassa, hogy melyik megállónál szállsz le, egy esetleges nyomozás során.


Az első kettő válaszolóval teljesen egyetértek.

2009. júl. 18. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!