Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eljárást akar indítani ellenem...

Eljárást akar indítani ellenem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Webdesignerként megcsináltam a weboldal designját, majd kerestem valakit aki alá vette a kódot (PHP/CSS). Ezt egy ismerősömnek, aki szeretett volna egy webshopot indítani. Most az a baj, hogy nem fizette ki már 1.5 hónapja a programozót, ezért a programozó ELLENEM akar feljelentést tenni, mint összekötő ellen. Az ismerősöm nyaral és nem tudtam kapcsolatba lépni vele. Külön országban élünk, kiskorú vagyok. Fel tud jelenteni? Ha igen, hogy tudom megakadályozni, vagy késleltetni? Kérjek tőle számlát? SEGÍTSÉG!

2012. aug. 1. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Van neked írásbeli szerződésed a programozóval?


Ha nincs, akkor kb sz*rd le.

2012. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van levelezésünk. Azzal nem tud kezdeni semmit??
2012. aug. 1. 13:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs írásbeli szerződés. Akkor ezek szerint nem tud tenni semmit? Nagyon megkönnyebbültem!
2012. aug. 1. 13:18
 4/8 anonim válasza:
100%

Minden attól függ, ki kötött a programozóval megbízási szerződést (ilyet szóban is lehet kötni). Ha te, akkor csak abban reménykedhetsz, hogy abban az országban, ahol élsz, kiskorúként nem köthetsz érvényes megbízási szerződést. A dolog persze még így is necces, mert ha törvény szerint nem is, azért erkölcsileg felelős vagy azért, hogy valakit ingyen dolgoztattál.


Ha a programozó nem veled, hanem a te ismerősöddel szerződött, akkor viszont téged az egész nem érint.

2012. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Velem, mert én kellett kiadjam az utasításokat. Mekkora barom voltam, hogy megtettem az ismerősöm helyett. Hogyan tudok ebből kimászni? :S Milyen böntetést kaphatok?
2012. aug. 1. 13:28
 6/8 anonim válasza:

"Van levelezésünk. Azzal nem tud kezdeni semmit??"


Szerződés szóban is köthető, s ha a levelezésből világosan kiderül, hogy te megbíztad egy munkával, akkor ebből a bíróság arra következtet, hogy volt köztetek szóbeli szerződés. Csak akkor vagy mentes a felelősség alól, ha a levelezésből az derül ki, hogy a programozó az ismerősöddel szerződött.

2012. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem vagyok jogáasz, így csak találgathatok. Szerintem, de csak szerintem büntetést biztos nem kaphatsz, hiszen nem vertél át senkit, a nemfizetés meg nem bűncselekmény. Ettől még rád - vagy a szüleidre - verhetik az elvégzett munka díját, hiszen a programozó jó minőségben elvégezte a munkát, de legalábbis nem írtad, hogy rosszul végezte volna.


Azt javaslom, próbálj egyezkedni a programozóval. Mondd el neki, hogy téged is átvertek, fiatal és tapasztalatlan vagy, nem tudtad, milyen következményekkel jár az, hogy az ismerősöd helyett te adtad neki a megbízást. Viszont ő is megérdemli az elvégezett munka ellenértékét, tehát jussatok valami kompromisszumra: Ő enged az árból, te meg valahogy kifizeted neki.


Közben pedig elérheted az ismerősödet, és talán jobb belátásra bírhatod. Hiszen ha vele is leveleztél, és azt nem törölted időközben, akkor be tudod bizonyítani, hogy ő pedig neked tartozik a programozó munkadíjával.

2012. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló! Ésszerű tanács, betartom!
2012. aug. 1. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!