Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az 1-2 az konkrétan azt...

Az 1-2 az konkrétan azt jelenti, hogy 1 vagy 2, vagy jelentheti akár a 4-et is szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem biztos hogy jó kategória, de nem találtam jobbat.
2012. márc. 23. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, ha legalább kettő van belőle. :)


Amúgy szövegkörnyezettől függ. Ha csak úgy közbeszédben mondják, hogy "van 1-2 haverom", az jelenthet 5-öt is, ha "1-2 óra múlva ott leszek", akkor az általában tényleg nem több kettő és félnél, az "ismerek 1-2 jó éttermet" az lehet akár négy is...


Általában nem jelent pontosan 1 vagy 2 valamit, mert annyit azért még számon tud mindenki tartani, hogy 1 vagy 2 db számítógépe, órája, kutyája van. Ezért vicces az alábbi is.


- Jó napot, kérek egy almát!

- Kettő lett, maradhat?


Viszont ha valami tudományos környezetben találkozol vele, pl. a szarvasmarha 1-2 utódot ellik, akkor az valóban 1 vagy 2 bocit jelent.


Nem tudom, konkrétan mire vagy kíváncsi, de remélem segítettem.

2012. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk arról van szó, hogy lehet, hogy egy diéta során az ember magára szed 1-2 kilót? Én ezt úgy értelmeztem, hogy akár 3 vagy 4 kiló is lehet, nem?
2012. márc. 23. 10:29
 3/3 bensdorp ***** válasza:
A félreértések elkerülése végett jobb, ha csak az 1-2-re használod az "egy-két" kifejezést, nem pedig a "néhány" szinonimájaként.
2012. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!