Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bicikliztem, kinyitottak...

Bicikliztem, kinyitottak előttem egy kocsiajtót. Karsérülés, öltések a fejemen, bringa használhatatlan,7 nap kiesés a munkából. Jogosan milyen kártérítés jár nekem?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen. Jobban kellene figyelned a KRESZ nem csak az autósokra vonatkozik hanem a kerékpározóra. Még a megfelelő oldal távolságot se tartottad. Legalább ha láttad, hogy megálltak annyi eszed lehetett volna, hogy nem mész az autóhoz olyan közel
2009. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Majd a bíróság eldönti, ha nagyon kártérítést szeretnél, de mielőtt pereskednél gondold végig Te szabályosan közlekedtél-e, az autós is simán lehet, hogy körültekintett de nem vett észre téged, és ezt be is bizonyítja, hogy ő úgy járt el ahogy az adott helyzetben elvárható akkor úszott az egész.

Egyébként meg max lehet kérni az esetleges kórházi költségeket, elmaradt jövedelmet, plusz a bicikliben bekövetkezett kárt.

2009. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Két keréken is KRESZ vizsgával közlekedem.Autós elismerte,hogy nem nézett bele a visszapillantóba.Két kerékkel az úton parkolt,kivágta az ajtót,mert sietett.Csak tudni szeretném mi jár,mielőtt megegyezünk.Még1szer köszi!
2009. júl. 18. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ő okozta a balesetet, mert nem volt eléggé körültekintő, de te sem sajnos. Parkoló vagy megálló autókból ált. kiszállhatnak, nem szabad közel menni hozzájuk mert nem látnak a tükörből! Én nagyivben kikerülöm őket, mert nyitották már rám az ajtót amikor bicikliztem. Lehet hogy semmit nem kapsz sajnos, ügyvéden múlik!
2009. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Saját balesetbiztosításod nincs?

Manapság már egy csomó bankkártya mellé ez is jár, vagy a bankszámlákhoz is szokták adni...


Amúgy a járdán mióta lehet bringázni?

(Vagy a járda egy része kijelölt bicikliút volt?)

2009. júl. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!