Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen hivatalos iratokka...

Munkahelyen hivatalos iratokkal való visszaélés ellen mit lehet lépni?

Figyelt kérdés

Volt kollégám a jelenlétimben átírta az időpontokat, olyan iratokat tüntetett el, amik a munkahelyen rám voltak bízva.

Ez hivatalos iratokkal való visszaélésnek nevezhető?Esetleg valamilyen úton büntethető?

Hol lehet az ilyesmit jelenteni?


2012. aug. 3. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább magánokirathamisítás.

Persze nem írod milyen munkahely, tehát lehet akár hivatalos irat is.

Legelőször talán a főnöknek jelezd, egyébként pedig rendőrség.

2012. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A főnöknek annak idején szóltam, mondtam hogy a jelenlétimbe belefirkált,akkor kapott is szóbeli figyelmeztetést.(Nem mintha bármivel is fegyelmezhető lett volna)...

A papírok, amik eltűntek az iskolai élelmezéssel voltak kapcsolatosak, mindig a konyhai polcon voltak és egy esetleges ellenőrzés során lehettek volna fontosak.Ezek állítólag eltűntek.Nem tűnt úgy, mintha engem hibáztatnának a kollégák emiatt, csak megkérdezték, nem tudom-e esetleg hol lehetnek?Mivel rám volt bízva a vezetésük.Akkor én már nem dolgoztam ott.Nem tudom, később meglettek-e?De elképzelhetőnek tartom, hogy az ellenséges kolegína tüntette el, hogy bajba keverjen.

Csak azért kérdezem, hogy ha netán legközelebb hasonló helyzetbe kerülnék akkor mit tehetek?Illetve így utólag, 1-2 évvel az eset után tehetnék-e valamit?Bár szerintem már mindegy, csak kíváncsi vagyok..

2012. aug. 3. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért egy két év után nehéz lesz bizonyítani, hogy ki vitte el az iratokat.
2012. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!