Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki megtámad, akkor az...

Ha valaki megtámad, akkor az új törvény szerint jogom van hozzá, hogy önvédelemből egy zsebkéssel megszúrjam?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés természetesen!

Csak ha lenne egy ilyen szituáció,megtehetném,vagy engem is megbüntetnének? (Persze az illetőt nem szúrnám halálra,ha nem lenne muszáj)

Csak normális válaszokat kérek! Köszönöm!


2012. aug. 3. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Megtehetnéd büntetés nélkül, sőt azt is olvastam, ha 3 ember betör a házadba este és ha teljesen fegyvertelenek is, akkor is agyonlőheted őket, mert ez már az életet veszélyeztető helyzetnek minősül.
2012. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt tudom hogy a BTK-t szigoritották/szigorírják pont tegnap néztem videót erről.


De hogy ez megváltozott volna... Tavaly még lecsuktak azért, ha leütöd/megütöd azt, aki betör hozzád...

2012. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem csak a 2013 as év januárjától igaz.
2012. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eddig is és ezek után is csak élet kioltására nem alkalmas eszközzel védekezhetsz! A támadással arányos mértékben.

Vagyis késsel csak akkor szúrhatnád meg, ha élet ellen irányulna a támadás.

2012. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még nem fogadták el a törvényt!

És még akkor sem lövöldözhetsz majd fegyvertelen emberekre.

2012. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy már elfogadták és ki is van hirdetve, de kevés dolog változott benne.

[link]

2012. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!