Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyim a hibás vagy a fiatal...

Nagyim a hibás vagy a fiatal Srác?! Nagyim odavolt vásárolni és a következők történtek vele! Nagyim mesél Folyt lent

Figyelt kérdés

"Jobb oldalon parkolt indulás előtt hátra nézett nem látott senkit kitette az indexet és elkezdett kanyarodni baloldalra (ilyenkor még rajta kívül nem volt senki az úttesten ) Felező vonalon túl volt a kocsi eleje baloldalról bele ment egy autó ez már MIND a másik sávba történt!Mindjárt rendőrt hívtak és helyszínelőt jegyző könyvet Nagyim nem szerette volna hogy felvegyék. Mert a rendőr kihívás után megegyeztek a sráccal hogy a károkat saját maguknak kifizetik és nincs baj belőle.Rendőr a RAGASZKODOTT a jegyzőkönyvhöz és mikor mondták a 2fél hogy ők ezt elrendezik... válasz az volt "jegyző könyvet amit ö felvett ahol történt az baleset és begépelte a szgépbe azt nem lehet megsemmisíteni" és a jegyző könyvben az áll "képzeletbeli felező vona l "környékén" történt!!! Ilyenkor ki a hibás?!Hogy gondoljátok!Köszönöm szépen a válaszokat

Nagyim és unokája


2009. júl. 19. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a nagyid a hibás. Nem bukóságból írom, de én így gondolom.... Kicsit értelmetlenül írtad, simán elindult a jobboldali parkolásból, a jobb oldalon, vagy elindult és meg akart fordulni a másik oldalra? Ha meg rendőrt hívtak egyértelmű, hogy ha ott van, akkor fel is veszi a jegyzőkönyvet.
2009. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Ugyan nem értem mi történt (a nagyid vissza akart kanyarodni és valaki aki előzött volna belement? Vagy balra akart kanyarodni? Hogy került oda egy autó, ha nem volt 1 másodperccel előtte még ott senki?)

de, ha a rendőr kijön, akkor felvesz jegyzőkönyvet. Mindíg. (Igazolnia kell, hogy hova és miért ment ki)

Hogy ki a hibás nem tudom, mert mint írtam nem értem az esetet, nem tudom, hogy kétirányú forgalomról van-e szó, vissza akart-e kanyarodni, vagy csak nagy ívben balra, szabad-e ott egyáltalán kanyarodni, a srác előzni akart vagy felkanyarodott....stb

2009. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Igy nem lehet eldönteni!
2009. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Elindulás után egyszerre balra fordult vagy az csak a sávváltás után volt? Az hogy indexelt semmitől nem védi meg. Ezt az esetet valószínű szakértő fogja elbírálni.

A másik autó honnan kerűlt elő,ha egy pillanattal azelőtt még sehol sem volt?

2009. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Először is ki hívta ki a rendőrt ha a felek meg tudnak egyezni és szemmel láthatóan nincsenek testi sérülések, akkor megoldják a betéti lapok kicserélésével és megy ki merre lát, nem kellett volna rendőröket hívni. De ha már ki lettek hívva igen ők kénytelenek felvenni a jegyzőkönyvet, az más kérdés, hogyha egyik fél sem fog kártérítés miatt pereskedni nem valószínű, hogy ebből bármilyen ügy is lesz.
2009. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
A rendőr kihívásakor persze felveszi a jegyzőkönyvet, hogy igazolja, hogy miért kellett kiszállnia. De ha a két fél megállapodik, akkor ezt is fel lehet venni a jegyzőkönyvbe, és nem kell szabálysértési eljárásnak indulnia. Tehát a rendőrség "kihagyásával" is el lehet intézni a károk rendezését. Ez sokkal gyorsabb, és azért is fontos, hogy a káron felül ne kelljen komoly szabálysértési bírságot fizetni. (Általában nem akarunk direkt rosszat a hibás félnek, ha jóhiszemű volt.)
2009. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon hallgatsz, lehet, hogy kiderúlt, a nagyid a hibás?
2009. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!