Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 vagyok, és a nyáron ki...

15 vagyok, és a nyáron ki fogok menni a bátyámmal Amerikába a nagybátyámhoz 2 hétre. Az a kérdésem hogy ott tilos az ivás 21 alatt, de mi el akarunk menni bulizni. Bevihetnek minket a fiatal korúak börtönébe?

Figyelt kérdés
Ugyanis úgy hallottam hogy arrafelé szokott olyan lenni hogy ivásért, meg bulizásért 1-2 napra ha rajtakapják az ottani fiatalokat bevágják ebbe a Juvenile Detention Hall ba. ami egy ilyen gyerekbörtön szerűség. De mi nem vagyunk Amerikaiak mi Magyarok vagyunk, így nem hiszem hogy bevihetnek ezekbe. vagy igen?:S
2011. febr. 19. 21:02
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
81%
mire kiszedne titeket a nagykövet, addigra letelik a két nap... nem tudom pontosan mennyi van megszabva, de ne hozzátok ilyen helyzetbe a rokonokat... amúgy meg 15 évesen ne igyál.
2011. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

vagyis akkor úgyis bevihetnek ha van útlevelem, meg minden, és rajta magyar van írva?

Na figyu, egyszer megyek ki Amerikába, vagyis tuti nem egyszer, de egy jó darabig nem, szal tuti hogy bulizni fogunk, és abban benne van a pia is, mert egyszer élünk, én ezt az elvet követem:) amúgy itthon senki nem szól be érte. De akkor nagyon vigyázni fogunk, mert nem akarok valami gyerekbörtönben rohadni napokig.

2011. febr. 19. 21:25
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy,hogy magyar vagy.Te mész Amerikába,és neked kell az ottani szabályoknak megfelelően viselkedni.

Ha törvénybe ütköző dolgot csinálsz akkor ugyanúgy bevihetnek,megbüntethetnek,sőt ha durva az eset akár el is ítélhetnek..

Vendégként mész,így tartsd be az ország szabályait,akkor nem lesz gondod..

2011. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
jó értem, de Magyar vagyok itthon nem büntethetnek meg ivásért, és ez nem olyan nagy bűn sztem hogy szórakozzanak velem, hisz nem is vagyok Amerikai... Szal majd vigyázunk. betartjuk amúgy a törvényeket, de egy jó buliba és piába még nem halt bele senki.
2011. febr. 19. 21:33
 5/46 anonim ***** válasza:
84%
Elég baj,ha a szüleid engedik,hogy 15 évesen bulizz és piálj! Amerikában pedig nem tanácsos megpróbálnod,legfeljebb a nagybátyádék házában. De lehet,hogy akkor ők nem fognak többet meghívni magukhoz!
2011. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%

Fel kéne fognod valamit!

Ez itt Magyarország! Magyar törvényekkel.Elvileg itt sem ihat 18 éven aluli kölyök.Csak itt nem nagyon foglalkoznak vele.

Az ott Amerika.Ott is Tilos 21 év alatt alkoholt inni.De ott szigorúan is veszik..Ott mások a törvények,másképp állnak a törvényekhez mint itt Magyarországon!

Képzeld Amerikában még halálbüntetés is van!

Szóval elég gáz,hogy 15 évesen nem érdekel más csak az hogy jól be legyél baxva piával.Amerikában annyi látnivaló van,de te a sörösüvegnél nem akarsz többet látni..

Nyugodtan piálj ha akarsz..Ha szerencséd van,nem buksz le.Ha nincs szerencséd,komoly büntetést kapsz,és tiltó listára kerülsz minimum 10 évre..Vagyis nem kívánatos személy leszel,és talán pár év múlva be sem engednek(hozzáteszem,hogy akkor helyesen is teszik)

Szóval ne gyere avval,hogy Magyarországon mit lehet és mit nem lehet csinálni,mert Amerikát ez nem érdekli..

2011. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%
na, pont ezt akartam írni, mint az utolsó. nekem is eszembe jutott, h kitilthatnak évekre és kitoloncolhatnak pluszban. senkit sem érdekel, h magyar vagy. amerikai törvények szerint fognak eljárni. mellesleg 18 alatti alkoholfogyasztást a törvény bünteti. nem téged vonnak felelősségre, hanem aki eladta neked az italt, meg a kedves szüleidet. elhiszem, h amerika, meg húdecsudajó. én angol pubban ültem a kerthelyiségben 17 évesen és kukkolta a pincér, h beleiszom-e nagybácsim sörébe. ez van. tilos és kész. mint írtam, a nagykövet nem tud olyan gyorsan intézkedni, h kivigyen. emellett a szórakozóhelyeken személyit, illetve egyéb okmáynt kell mutatni. azalapján pecsétet kapsz, h 18 alatt v felett... innentől pedig a pultnál nem szolgálnak ki. igyatok inkább otthon. de ne keverjétek bajba magatokat ilyen hülyeséggel.
2011. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez azért nem így van, mert Amerika és Magyarország elvileg partnerek. amúgy milyen az a komoly büntetés amiről beszélsz? egy pár üveg sörért csak nem adnak olyat:S Amúgy Magyarországon tilos eladni a piát de nem tilos meginni. amúgy mondom majd vigyázunk. és nem csak bulizni akarunk hanem kirándulni is, de jól be is akarunk baszni egyszer, elvégre egyszer van erre lehetőségünk. amúgy ilyen tényleg van hogy utána nemkívánatos személy leszek? pár üveg sörért?
2011. febr. 19. 21:50
 9/46 A kérdező kommentje:
tuti van olyan hely ahol eladják a piát, majd megoldjuk, majd megkérünk valakit, vagy mittomén.
2011. febr. 19. 21:52
 10/46 A kérdező kommentje:
de akkor a nagykövet mégis csak kiment ha baj van, szal nem tudhatod milyen gyorsan cselekszik, sztem ilyen helyzetekben villám gyorsan.
2011. febr. 19. 21:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!