Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen lehet?

Közterületen lehet?

Figyelt kérdés
A kérdésem egyszerű. Közterületeken lehet bmx-el ugrálni? pl.: padokon való ugrálás, vagy lépcsőkön, slide-olni (korláton való csúszás)?? Tehát ilyen kis laza street dolgokra gondoltam.

2012. aug. 9. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, mivel a padokon való ugrálás rongálásnak, a korláton való csúszás pedig a gyalogos közlekedés veszélyeztetésének minősül. Emellett a KRESZ szerint bmx-szel, mint kerékpárral a gyalogosok közlekedésére kijelölt helyen nem haladhatsz, csak tolhatod a biciklidet.
2012. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

" Emellett a KRESZ szerint bmx-szel, mint kerékpárral a gyalogosok közlekedésére kijelölt helyen nem haladhatsz, csak tolhatod a biciklidet."


Ez így ebben a formában nem igaz. Tessék utánanézni a hatályos KRESZ-ben.


A többivel egyetértek, ez egyaz hogy bunkóság de legfőképpen rongálás. A padokat korlátokat nem azért helyezték ki, hogy pár hülye vas biciklivel ugráljon rajta. A pad üldögélésre szolgál, a korlát pedig kapaszkodásra.

2012. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Válaszokat köszi, a "pár hülyével", viszont nem értek egyet. Nem mindegyik bmx-es "hülye"..speciel én sem, de azért hozzátenném, hogy a bmx részben az utca sportja lenne, mint a deszkázás. Jogosan mondhatnátok, hogy vannak skateparkok meg épített pályák. De ha egy skatepark több, mint 70km-re van, nem fogok minden nap utazgatni azért, hogy majd ott ugrálgassak. Azt is értem, hogy rongálásnak minősül, de még a lépcsőzést se engedik..
2012. aug. 9. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha többen vagytok, kérjétek meg az önkormányzatot, hogy biztosítson neki helyet, és rá való pénzt, a megépítését pedig meg tudjátok csinálni ti is.
2012. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!