Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire hivatkozva kaphatom meg...

Mire hivatkozva kaphatom meg a szabadságom?

Figyelt kérdés

július végén szerettem volna leadni szabadságkérelmemet augusztus közepére, ekkor még ezt visszadobták, mondván, hogy túl korai. Augusztus elején viszont, mikor leadtam, közölték, hogy valaki két nappal gyorsabb volt, és nem kaphatok meg 2 napot az 1 hétből, holott 5 főre már kora januárban be lett fizetve az egész. A főnököm arra hivatkozik, hogy miért nem kérdeztem meg a kollégámat, mikorra akarja leadni, és hogy nem tudott a lefoglalásról. Milyen jogszabályra hivatkozhatnék, amire nem igen mondhat nemet? Törvénytelennek minősül-e a visszadobott szabadságkérelem (a munka törvénykönyvében azt találtam, hogy min.15 nappal előtte kell szólni, de azt nem, hogy maximum mennyit...)?


hova fordulhatok, hogy érvényesítsék jogaimat, merthogy az utazás napja már közeleg, és még mindig azt hajtogatják, hogy nem engednek...


Az egész család nyaralását tönkreteheti...



#szabadság #munkavédelmi jogok #bunkó főnök
2012. aug. 11. 02:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak a jogaidat nézzük, akkor bizony ők hibáztak, mert te már július végén jelezted a szabadságolást, amit visszadobtak. Tudnod kell, hogy a szabadságod 1/4-ével te rendelkezhetsz.


Jelen esetben ha már másnak kiadták a szabadságot, üzleti érdekekre hivatkozva sajnos megtagadhatják a te szabid kiadását. Nem tudom milyen munkakörben dolgozol, de próbálj meg beszélni a főnököddel erről, hogy te időben szóltál csak lepattintott. Ha nem megy, akkor fordulhatsz a személyzetisekhez, de semmiképp ne kerüld meg a főnöködet.


Tulajdonképpen július végén leadni egy augusztus közepi szabikérelmet baromira nem korai. Én mindenesetre nem biztatlak azzal, hogy feltétlenül érvényesítsd a "jogaidat" (pl bíróságon vagy más hivatalos szervnél), mert ha sikerülne is, akkor te leszel a fekete bárány, az pedig nem túl motiváló.

2012. aug. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva. Nálunk már májusban szóltak, hogy aki tudja, hogy mikor akar szabira menni, az adja le,épp ezért hogy ne legyen keveredés,neked meg két héttel előtte visszadobják. Ha a kollegának nincs fix befizetett nyaralása vele is próbálj beszélni, hogy menjen egy héttel később.
2012. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!