Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi miatt veszítheti el valaki...

Mi miatt veszítheti el valaki állampolgárságát?

Figyelt kérdés
Kettős állampolgár vagyok, nemrég lettem magyar. A honosítási okirat szerint el is veszíthetem. Mi miatt történhet meg? Akár egy kormányváltás is megszüntetheti?

2012. aug. 14. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

9. § (1) A magyar állampolgárság visszavonható attól a személytől, aki magyar állampolgárságát a jogszabályok megszegésével, így különösen valótlan adatok közlésével, illetve adatok vagy tények elhallgatásával a hatóságot félrevezetve szerezte meg. Nincs helye a visszavonásnak a magyar állampolgárság megszerzésétől számított tíz év elteltével.


Ez az egyetlen lehetőség. Amióta ez a törvény hatályos, a magyar állampolgárságot még senkitől nem vonták meg ilyen indokkal.

2012. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tomala ***** válasza:

Hozzá kell tenni, hogy az előző válaszoló által idézett passzusból is kiderül, hogy csak attól lehet elvenni az állampolgárságot, aki nem születésénél fogva magyar állampolgár.


Európai jogállamokban nem elfogadott dolog az állampolgárságtól való megfosztás. Ezért sem etikus a szlovák állampolgársági törvény.

2012. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!