Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen vádakkal indíthatnak...

Milyen vádakkal indíthatnak eljárást az ember ellen?

Figyelt kérdés
eszembe jutott egy régebbi eset amikor tomcat vett egy csomó műtrágyát és terrorizmus vádjával bevitték. ha én küzdősportokat űzök, szeretek lőni, hobbiból zárakat török fel de semmi komolyabb szándék nincs mögötte, akkor csak egy indok kell hogy ezeket a fejemre is húzzák?

2012. aug. 14. 16:44
 1/2 tomala ***** válasza:

Először is el kell különíteni, hogy mi az, amiért eljárást indíthatnak ellened, és mi az, amiért el is marasztalhatnak.


Ha például valakinek az a hobbija, hogy lakatokat vesz, és feltörögeti őket, meg álkulcsokat gyárt hozzájuk, az elég könnyen belefuthat egy ellene indított eljárásba, és akkor se csodálkozzon, a szomszédban történt betörés után őt hallgatják ki először.


De - ha jól tudom - Tomcatet is felmentette a bíróság. Az ő ügye eleve azért került vádemelési szakaszba, mert a nála talált tárgyak mellett a megnyilvánulásai is utaltak bűncselekmény előkészületére.


A lényeg, hogy a bíróság a körülményeket összességében vizsgálja, és ebbe a szándék is beletartozik.

2012. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ.
2012. aug. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!