Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérbevettem egy lakást amit...

Bakó L- kérdése:

Bérbevettem egy lakást amit úgy néztem meg hogy laktak benne, egyetemista csaj akinek saját bútorai voltak, megeggyeztünk hogy csak akkor vesszük ki ha maradnak, nem maradtak, az ingatlanos mossa kezeit. Az ő szerepe a szerződéskötéskor lejárt?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük az ingatlan ügínökkel hogy akkor veszem ki a lakást ha a bútorok maradnak. Ő továbbította az információt és szólt hogy ok, megbeszéli a tulaj hogy maradjanak a bútorok.

Utána felhívtuk a tulajt és vele is megbeszéltük hogy maradjon a berendezés.

Utána még1szer visszahívtam az ingatlanost hogy csakis akkor érdekel ha maradnak a bútorok.

Kimentünk, megkötöttük a szerződést, mondtam az ingatlanosnak hogy írja bele ezt a bútorok témát és írta is hogy a "megtekintett állapotban" veszem ki.

Odaadtam egy havi bérleménynek megfelelő foglalót, és megbeszéltük hogy elmegyünk a lakáshoz a tulajjal és rámutatunk arra ami maradjon.

Mikor tettre került a dolog, sehogy nem sikerült összehozni a találkozót, végül a csajjal aki ottlakott sikerült megbeszélni hogy menjünk(én és a párom) és nézzük meg a lakást költözés elött.

Mikor odamentünk 4 bútordarab volt a csaj bútoraiból, a többit elvitte és nagyon "meglepődtünk", hívtuk is a tulajt hogy mi a helyzet, ő nagyok kézséges volt, azt mondta sebaj vesz másokat(pedig nekünk úgy kellett volna ahogy láttuk, azokkal a bútorokkal), irtunk is egy listát hogy "mire lenne szükségünk",

de utána kaptunk tőlük egy emailt hogy ők nekik nincs pénzük most vásárolni és hogy nem is eről volt szó, ők mondták hogy mi fog maradni előre és hogy mi itt többet akarunk.

Hívtuk az ingatlanost is aki azt mondta hogy ő mossa kezeit, az ő szerepe a szerződés kötésnél lejárt.

Tehát most ez a helyzet, nem vagyok hajlandó beköltözni, mert nem azt kapom amit kértem, de a pénzt sem akarják visszaadni, se az ingatlanos, se a tulaj, sőt a tulaj sürgeti hogy költözzek be mert ő ki fogja adni másként aztán baszhatom.

Mit tudunk tenni?



#albérlet #ingatlanjog #kaucíó #kaució visszajár #birtokba vétel elött
2012. aug. 19. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Kb. semmit.

A szerződésben kellett volna tételesen rögzíteni mi marad benne...

A megtekintett állapot lehetett egy csupasz lakás is.

Utólag hogy bizonyítasz bármit is?

2012. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az ügynökség feladata lett volna jegyzőkönyvet készíteni nem? főleg hogy mi nagyon ragaszkodtunk a berendezéshez, hivatkozhatok arra hogy nem jártak el megfelelően(egyáltalán nemvagyok biztos hogy legálisan müködő ingatlan ügynökség, a szerződés a netről volt letöltve), arra gondoltam hogy bemegyek a tulajjal az ingatlanosokhoz és megmondom hogy bontsák fel a szerződést és adják vissza a pénzem, (egyébként a pénzről nem adott számlát az ügynök mikor átvette a kauciót), különben rájuk hozom az Apechot, mivel van ott ismerősöm és ők szeretik az illegális cégeket, végső esetben laposra verem őket
2012. aug. 19. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Hibás teljesítés miatt fel lehet bontani a szerződést. Ha nem volt konkrétan kikötve, akkor csak az ügynök, egyetemista tanúvallomása bizonyíthatja, esetleg az e-mail-ek.
2012. aug. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon értem, hogy hogy képzeltétek, hogy az előző albérlő ingyen otthagyja nektek a bútorait....ha tudtátok, hogy az előző albérlő bútorai vannak a lakásban, akkor tudtátok, hogy a lakás bútorozatlan, ennyi, ne költözz, a foglaló a tulajé
2012. aug. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a szerződésben tételesen fel szoktuk írni milyen bútorok és felszerelések maradnak a lakásban amikor kiveszem. Egyébként így is párszor fityiszt mutattak már a kaució visszafizetésénél :(
2012. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jegyzőkönyvet bárki írhat, ami fontos, hogy alá legyen írva. Az ingatlanközvetítőnek nem is kell visszaadnia a pénzt, hisz sikeresen kiutalt egy bérbeadóhoz.

Mivel jelenleg bérlitek ezért az eddig eltelt időszakra jogosult bérleti díjat kérni.

Ezt függesszétek fel.

Ptk. 431.§ (1) A határozatlan időre kötött bérletet tizenöt napra fel lehet mondani.


Mihamarabb szüntessétek is meg véglegesen.

Ptk. 432.§ (2) A határozott időre kötött bérletet a bérbeadott dolog vevője nem mondhatja fel, kivéve ha őt a bérlő a bérleti viszony fennállása vagy lényeges feltételei tekintetében megtévesztette.

2012. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én már alapjáraton nem értelek. Tudtad hogy a bútorok azok nem a lakáshoz tartoznak, hanem a bérlő tulajdonában vannak, ergó a két szép szemetekért nem fogja otthagyni őket.

"tulajt és vele is megbeszéltük hogy maradjon a berendezés"...a tulajnak semmi köze a lány cuccaihoz.


Első körben magát a lányt kellett volna megkérdezni szépen, hogy mi marad és mi nem, esetleg kifizetni neki a bútorok árát, mert mint mondtam a tulajnak az ő cuccaihoz nincs köze, az új lakóknak meg főleg nem.


Másrészt, látatlanba ne fizess soha lakásért. Előbb kellett volna megnézni milyen bútor van és csak utána fizetni.


Meg mondjuk ha a szerződésben nem volt leírva hogy pontosan milyen bútorokat is akarsz akkor eléggé bukta a dolog, a csaj bútorai meg nem a lakás részét képezik, így arra a szerződés sem terjed ki.


Annyit tudtok tenni hogy máskor okosabbak lesztek, ne akarj abszurd dolgokat kérni. Tulajdonképpen a pénzt kifizetted, beköltözni nem akarsz, így az mindenképp a tulajnak jár.

2012. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!