Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megteheti a közös képviselő...

Megteheti a közös képviselő hogy más által felhalmozott tartozást rajtam hajt be? Ráadásul még a lakásom vásárlása előtti tartozásról van szó.

Figyelt kérdés

2007-ben vettem a (vízórás) lakásom, tavaly pedig kiderült, hogy komoly vízdíj-tartozása van a háznak, amelyet 2004-ben halmozott fel, de csak most emelkedett jogerőre.

A tavalyi lakógyűlésen, ahol erről szó volt, nem tudtam részt venni, viszont az ott lévő tulajdonosok megszavazták, hogy a tartozás rendezése érdekében egy évig dupla közös költséget fizetnek. Azt viszont nem ígérte meg a közös képviselő, hogy az egy év után mentesülnének a lakók az extra költségtől... Én azonnal levelet írtam a k.k.-nek, hogy nem vagyok hajlandó fizetni, azonban azt állítja, hogy akárhogy tiltakozom, ha a lakógyűlés megszavazta, akkor nem bújhatok ki alóla. Én azóta sem fizetek, és már tetemes a tartozásom, de egyszerűen nem látom be, miért fizetném ki azt a tartozást amit mások halmoztak fel akkor, amikor még ott sem laktam (!!). Mellesleg ugyebár a mellékvízmérőm miatt nem is veszem igénybe a társasház vizét, teljesen irreális az ügy. Mit tudok tenni még??



2012. jún. 26. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A megoldáshoz nem tudok mit mondani, csak ehhez pontosítás:"a mellékvízmérőm miatt nem is veszem igénybe a társasház vizét, teljesen irreális az ügy" Ha a szolgáltatóval nem olyan a megállapodás, hogy mindenkinek egyénileg olvassák le a mellékvízmérőt, (már pedig általában nem), akkor a helyzet a következő: A házba bemenő vizet összességében mérik,annak díját kell a szolgáltató felé fizetni.A lakásban lévő vízóra csak a közösség egymás közötti költség megosztására szolgál.Ha valaki sumákol és megbabrálja az órát vagy tőle függetlenül rosszul mér az óra, sajnos, óriási különbség keletkezhet a főmérő és a mellékvízmérők között. Nálunk (38 lakásnál) keletkezett már 300 e. Ft különbség is, amit sajnos ki kellett fizetni közösen. A vízműveket nem érdekli, ő a befolyó víz díját követeli.
2012. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 elmehetsz egy ügyvédhez, aki meg fogja mondani, hogy fizess

2 várhatod a végrehajtót

3 vagy a jelzálogbejegyzésről szóló határozatot, mert a KK rajtad be fogja hajtani a tartozásod



4 esetleg behajthatod az előző tulajon

2012. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem tudom milyen ügyvédetek volt amikor lakást vásároltál, de kötelező lenne a "nullás" igazolás a közművektől az iylen esetek kivédésére.


Azzal igazolja az előző tulajd hogy nincs tartozása, ha pedig esetleg van akkor az lejön az eladási árból!


Menj vissza az ügyvédhez akinél történt az adásvétel, és aki ellenjegyezte az adásvételi szerződést, és vond felelősségre, hogy akkor most mi a fsz van?

2012. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3. hozzászóló: az a baj ezzel, hogy az adásvételnél az adott ingatlannak kell tehermentesnek lennie, ez pedig nem a lakás tartozása, hanem a társasházé. Az adásvételnek a társasházi adósság elvileg nem akadálya, ahogy hallottam :(


Köszi a kommenteket, de számomra még mindig kérdés, hogy milyen jogköre van a lakógyűlésnek? Nem fellebbezhetek az ott született döntés ellen, ha nem érzem jogosnak??

2012. jún. 26. 13:36
 5/6 anonim ***** válasza:
nem, meg kellett volna jelenned és másképp szavaznod...bár ettől függetlenül a vízmű akkor is behajtotta volna a tartozást a házon
2012. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 közös képviselő válasza:
Nem lakógyűlés, hanem közgyűlés. Ha ott lettél volna szavazhattál volna a határozat ellen, de mivel a többség megszavazta rád nézve is kötelező a közgyűlési határozat és fizetned kell, ha nem FHM, majd végrehajtó.Mondjuk nem fizetsz és van munkahelyed letiltják a béredből. Amennyiben nincs mód a követelés behajtására jelzálog kerül a lakásra. Érdemes lenne átolvasnod a Társasházi Törvényt, abból megtudod milyen lehetőséged lett volna a közgyűlés határozatainak megtámadására.
2012. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!