Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én államilag támogatott...

Ha én államilag támogatott ösztöndíjas vagyok és aláírom a hallgatoi jogviszonyos szerződést tényleg nem hagyhatom el az országot?

Figyelt kérdés

Mer szerintem nem az államnak köszönhetem h felvettek ösztöndíjra hanem saját magamnak . Innentől kezdve szerintem az államnak semmi köze ehhez és nyelvvizsgával a zsebemben meg majd a jövőbeli diplomámmal(még nem végeztem) nem látom értelméét h itt üljek. Most tényleg ha friss diplomásként elhagyom az országot akkor rám küldik a kommandósokat és bilincsbe verve visznek el pl Londonból?

Mer 7 évig kéne itt lennem de nem akarok és szerintem ha így van ez a dolog elég durván sérti a szabadság jogaimat .



2012. aug. 24. 02:13
 1/7 anonim válasza:
ha már aláírtad, onnantól már mindegy :D
2012. aug. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Milyen kommandósokat küldenek rád? :)

Ne higgy már el mindent. Oda mész ahova akarsz. Gondolod, hogy több tízezer ember után kommandósokat küldenek külföldre, hogy hazahozzák? Frászt.

2012. aug. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond, odakint úgyis milliárdokat fogsz keresni, és vissza tudod fizetni a tandíjat. Persze ez nem vonatkozik arra, ha mosogatni mész ki.
2012. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha most kezded az egyetemet, akkor akkor leszel államilag támogatott, ha aláírod a szerződést, különben nem íratkozhatsz be az egyetemre. Az, hogy az államnak semmi köze hozzá, eléggé fura elképzelés a részedről, tekintve, hogy a képzésedet az állam fizeti. Senki sem mondta, hogy nem hagyhatod el az országot, bármikor szabadon távozhatsz -, de ebben az esetben meghatározott időn belül ki kell fizetned a képzésed költségét, vagy itthoni munkával, itthoni adózással fizeted vissza.

A te szabadságjogaidat neki és semmi sem sérti, de már megbocsáss, eléggé tájékozatlan vagy ahhoz képest, hogy napokon belül kezdődik az új tanév, diplomásnak készülsz és a te életedről van szó.

2012. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, nekem is furcsa, hogy ennyire tájékozatlan vagy.Az államnak csak annyi köze van hozzá, hogy ő finanszÍrozza a tanulmányaidat, hiába sikerült a felvételid, attól még nem ingyenes. Azt hiszem 20 év alatt vagy x évet itthon kell ledolgozni vagy vissza kell fizetni, amit lehet részletekben. Szerintem még mindig jobban jársz, mint a diákhitellel. A szabadságjogodat pedig senki sem sérti, mert nem kötelező államira menni, mehetsz fizetősre is és akkor azt csinálsz, amit akarsz.
2012. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elmehetsz az egyetem után külföldre, de 20 év alatt a képzésed időtartamának kétszeresét le kell dolgoznod itthon.

Tehát még van kb. 24 éved, hogy elkezdj emiatt aggódni.

Addig még lesz 6 új kormány, tehát a rendszer is sokat fog változni addig. De ha esetleg nem teljesíted a szerződésben vállaltakat és 25 év múlva az EU-ban élsz, ráterhelhetik a tartozást a vagyonodra, jövedelmedre.

De ha mondjuk az USA-ban vagy Ausztráliában fogsz élni, nem tehetnek semmit, mivel az itthoni bíróságnak nem lesz hatásköre, legfeljebb az itthoni örökségedből vonják le a tartozást.

2012. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Addig még lesz 6 új kormány, tehát a rendszer is sokat fog változni addig."


Kétlem, hogy bármelyik jövőbeli kormány néhány esetleges szavaztért visszamenőleg is módosítaná ezt a törvényt, elesve többmillió/milliárd lenyúlható forinttól.

2012. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!