Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha most Magyarországon halálbü...

Ha most Magyarországon halálbüntetés lenne, akkor Rezesová mire számíthatna?

Figyelt kérdés
A nő aki megölt 4 embert részegen.
2012. aug. 24. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Közlekedési baleset okozása miatt soha nem volt halálbüntetés itthon.
2012. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapna halálbüntetést akkor sem.. Olyan esetekben szabták ki általában, mint például a Kata ügye.. Évente átlagosan 6-7 akasztást hajtottak végre.
2012. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De vannak olyan országok, ahol ilyenért is adnak nem? Mintha egyszer Amerikában is valaki nagy balesetet okozott volna, aztán arról volt szó, hogy kivégezhetik. Meg gondolom Kínában, bár ott is enyhültek már valamennyire ezek a törvények.
2012. aug. 24. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg tömegszerencsétlenség okozásakor. De még az sem túl valószínű.
2012. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyenért szerintem nem szabának ki. A közlekedéssel kapcsolatos dolgok közül a légi, vízi vagy közúti jármű hatalomba kerítéséért szabtak ki vagy az ilyen jellegű terrorcselekményért. Pl.: egy kamionnal belehajtasz egy zsúfolt épületbe.
2012. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felfüggesztettre.
2012. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért járna ezért halálbüntetés? :-O Már ott bukik a dolog, hogy a puntos szabálytalanul előzött. Igen, sajnálom, igen a nő gyorsan hajtott, de autópályán számítani kell erre is. A 200 bár soknak hangzik, autópályán semmiség. Sajnos, vagy nem, ha én lakott területen kihajtok egy 200-al közeledő motoros elé, én akkor is hibás vagyok, hiszen nem adtam meg neki az elsőbbséget.


Ne értsd félre, marhára haragszom én is, kinyílik a bicska, de akkor mi van Bucikával? Ő legalább ennyire be volt stollozva, sőt még durvábban. Marha nagy szerencséje volt a sz@rházinak, hogy senkinek nem lett baja. Ugyanaz a felelőtlenség, ugyanolyan veszélyes a társadalomra, az egyik kap 5 hónapot, a másikat meg kivégezzük, csak mert Bucikának szerencséje volt, Eva-nak meg nem? Szerinted ez igazságos lenne?


Ha egyszer ne adj isten, 60-al találsz menni lakott területen (mert ez azért meg esik, valljuk be), és egy tégla kerítés mögül előgurul egy ikerbabakocsi, és te halálra gázolod a csecsemőket, akkor hogy fogsz vélekedni a dologról? Egy macska, vagy kutya, maximum bosszúság (nekem mondjuk nem, de ez én vagyok), de ha véletlenül embert gázolsz halálra, akkor vége az életednek. Ugyanaz a felelőtlenség, még is sokkal nagyobb büntetés. Igazságos?

2012. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!