Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kormány hozott egy...

Ha a kormány hozott egy rendeletet és azt vallási meggyőződésből nem tarthatom be, akkor meddig büntethetnek szabálysértésért?

Figyelt kérdés

1-2 vagy akár 10 évig ?

Kifizetni nem tudom a büntetést. Azt olvastam hogy ilyenkor közmunkát végezve lehet teljesíteni, ez igaz ? Vagy börtönbe kell menni ? És mennyi ezer forint szabálysértés után ? Erőszakkal végrehajthatják-e a rendeletet ?

Ha vallási meggyőződésből, azaz lelkiismereti okból állok ellent, akkor az számít valamit ? Jobbá vagy rosszabbá teszi az ügyemet ?


2012. aug. 24. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy miről van szó.

Pl. gyilkosság esetén hiába mondanád, hogy vallási meggyőződés.

2012. aug. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem gyilkosságról van szó, AZ ellen törvényeket hoznak!

Hanem egy egy rendelet, ami alacsonyabb rendű a törvénynél.

2012. aug. 24. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak példát mondtam... De miért nem írod le konkrétan?

Szerintem pl. a katonaságot meg lehet tagadni ilyen okkal.

2012. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nincs már kötelező katonaság...hadsereg is csak mutatóban...

Általánosan érdekelne az ellenállási lehetőségem ilyenfajta rendeletekkel szemben. Valószínűleg jövőre és az elkövetkező években még rosszabb lesz a helyzet...újabb olyan rendeletet hoznak, melyet ugyanilyen okból nem tarthatok be...Magyarország el van maradva a nemzetközi fejlettségtől , szoktam olvasni a nyugati-keleti helyzetet, nem beszélve az északiról...

Ha elmondom konkrétan, akkor átmegyünk vallási topicba, azt pedig nem szeretném. Engem simán a jogszolgáltatás szempontjából való kilátások érdekelnek, mert hogy soha nem volt még ilyen gondom, nem keveredtem szabálysértésbe.

2012. aug. 24. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
jó lenne ha leírnád miről van szó... Én éltem is külföldön és azt kell h. mondjam nincs akkora különbség van ami jobb "nyugaton vmi meg rosszabb buták ott" ... de ha egy konkrét ügyről beszélnénk könnyebb lenne ...
2012. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nincs kötelező katonaság, az csak egy példa volt, ott szokás ilyen indokokat elfogadni.
2012. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tomala ***** válasza:
100%

A rendelet is egy jogszabály, még ha alacsonyabb rendű is, mint a törvény, tehát be kell tartani, nincs kibúvó. (A sorkatonaság esetében csak azért volt, mert ott maga a törvény azt kifejezetten megengedte.)


Ha megbüntetnek, be kell fizetni, vagy le kell ülni. Úgy tudom, mostmár egyes közigazgatási bírságokat le is lehet dolgozni, de hogy mindegyiket-e, azt nem tudom.


Ha úgy gondolod, hogy a rendelet olyasmire kényszerít, ami a vallásoddal nem összeegyeztethető, akkor az Alkotmánybírósághoz fordulhatsz.

Annak megállapítását kell tőlük kérned, hogy az ilyen vallású emberek vallásszabadsághoz fűződő, az Alaptörvényben is lefektetett jogát sérti a jogszabály, és semmisítsék meg az alkotmányellenes részeket.

2012. aug. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tomala ***** válasza:

És nem sokat számít sem a bírságoló hatóság, sem pedig a bíróság előtt, hogy miért nem tartod be a rendeletet.

Hogy erőszakkal be lehet-e tartatni? Az előírt magatartásokat a legritkább esetben tartatják be erőszakkal, de a bírságot be lehet hajtani végrehajtó által. És addig bírságolhatnak, amíg el nem kezded betartani.

2012. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem leültettek, te tetves szektás vallásos agyhalott barom :D
2017. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!