Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek jogosan perelte...

Szerintetek jogosan perelte be az Apple a Samsungot? Véleményeteket indokoljátok!

Figyelt kérdés
Az én véleményem: Szerintem nem, mivel Igen, lehet, hogy az Apple találta ki, de akkor mi van? Most akkor ennyi erővel a Puma beperelhetné a nála fiatalabb cégeket mert lopják a mit tudom én, mondjuk a stoplis ötletét, mert ők találták ki az elsők között, hogy a focistáknak jól jönnek a stoplik a cipő alján... meg a Samsung nem ugyan azt kínálja csak HASONLÓT...kevesebb pénzért...szerintem egyértelműen JOGTALAN a per...
2012. aug. 25. 23:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem jogos. Vagy legalábbis erkölcsileg nem az. Az Apple csak kihasználja a szabadalmi törvények hézagait (azért a Samut sem kell félteni).
2012. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én nem védem...nem érdekel egyik márka sem, csak ezen picit felháborodtam...
2012. aug. 25. 23:51
 3/25 anonim ***** válasza:
10%

A kérdésedből kitűnik, hogy mennyire is rühelled az almás céget.

A Samsung olyan alkatrészt használt amit az Apple szabadalmaztatott, valamint másolta a designt.


"Most akkor ennyi erővel a Puma beperelhetné a nála fiatalabb cégeket mert lopják a mit tudom én, mondjuk a stoplis ötletét, mert ők találták ki az elsők között, hogy a focistáknak jól jönnek a stoplik a cipő alján... meg a Samsung nem ugyan azt kínálja csak HASONLÓT..."


Bezony. Vagy szabadalmi díjat kell fizetni, vagy gyártani egy "hasonlót", csak azt meg hamisítás.

Volt európában egy hasonló eset amikor a BMW x5öst hamisították.

[link]

Kicsit sem arra ment ki a játék, hogy X5ösnek nézzék...

2012. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én szeretem az Apple-t mert ha lenne egy ilyenem akkor villoghatnék vele...de nem veszek, mert például egy Apple számítógép nem nekem való, mert én csak internetezésre,és játékra használom a számítógépemet... a Samsung pedig ázsiai...amit utálok...szóval milliószor inkább szeretem az Apple-t de ez felháborító volt...
2012. aug. 25. 23:57
 5/25 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy arra ment ki a játék...sőt...de bizonyíték nincs rá...:D
2012. aug. 25. 23:58
 6/25 anonim válasza:
10%

Vargy kép:


Telefonok és tabletrk az iPhone és iPad előtt. Utànna ottvannak hogy milyenek lettek utánna. Ha annyi ezrest adnának amennyivel kevesebb gomb lett...


Tehát miután láttál egy ilyet te is megértenéd. Te mit tennél ha tőled lopnák el a találmányod. Mert az érintő képernyő és ez a fajta dizájn új volt. Te se ülnél nyugodtan, míg az ötleteddel milliárdokat vesznek ki a zsebedből. :)

2012. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Egy tanulságos cikk mindenkinek: [link]
2012. aug. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

Ez körülbelül ugyanaz, mint a Microsoft perelése, mert az új Windows emblémát egy karikába rakták.


Nehéz lehet felfogni, de -Magyarországgal ellentétben- külföldön az ötletek megbecsülést nyernek, jóval ritkábban mondják sajátjuknak a főnökök az alkalmazottak leleményességét, ahogy az egyik cégnek tiszteletben kell tartania mások kreativitását.


Ha nem lenne szabadalom, akkor egyik cég se tenne fejlesztéseket, leállna a verseny - minek öljön bele milliókat a kutatásokra, ha egyszerűen megvárhatjuk a rivális lépését és megléphetjük ugyanazt másnap?

2012. aug. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A nem jogi véleményem, hogy az IPhone-nál és az IPad-nél (tudom, hogy kis i lenne, szándékos) rondább állat a világon nincs.


A jogi véleményem:


Ezzel együtt a dizájn valóban lopott, bár ennyire egyszerű szerkezetnél nehéz eredetinek lenni.


Azt sem hiszem, hogy bárki összekeverhette volna a kettőt, ezzel az erővel az Adios cipőket is be kellene perelni.


A technológiai szabadalmak sértése is gáz.


A szoftverszabadalmak viszont nem segítik, hanem megfojtják a fejlődést.

2012. aug. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%

Röhejes az Apple... illetve szánalmas. Mindig is az volt. Csak ilyenekből, meg a sznob "nekemalmáscucckell" idiótákból élnek meg a túlárazott fosaikkal.


Ennyi erővel a műanyagtermék-gyárak pereljék az Apple-t mert az iPhone alakja hasonlít a szappantartókéra. Az iPadé meg egy tálcára. Lekerekített sarkú téglalap mind...


Tényleg, E.T. még nem perelte be a csokigyárat a Mars szelet miatt?

2012. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!