Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért számít enyhítő körülmény...

Miért számít enyhítő körülménynek, ha van két gyerekem? (Eva Rezesova esetében pl)

Figyelt kérdés
Miért nem gondolt a két gyerekére akkor, amikor ittasan ült volán mögé? Nem rosszindulatból kérdezem, de nagyon érdekel.
2012. aug. 28. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A csodás törvényhozók úgy gondolják, ne apa nélkül nőjjenek fel a gyerekek, így enyhítő körülmény...
2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez tévedés.Én még életemben nem hallottam olyan ítéletet egy bűncselekmény kapcsán,amiben a gyermekek száma enyhítő körülmény lett volna.Pont a közelemben (egy házban lakunk)egy családapa 5 évet kapott,mert többed magával kiraboltak egy pincérnőt.Három kiskorú gyerek maradt utána,és az élettársa.Tehát akkor valószinüleg nem vették figyelembe,hogy gyerekei vannak.
2012. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha valaki kiskorú gyerek eltartásáról gondoskodik, az enyhítő körülmény. Sthol esetében is az volt.
2012. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert a gyerekeken keresztül az ország hosszútávon magával szúr ki. Képzelj el egy olyan esetet, ahol mondjuk anyuka minimálbéres, apuka a családfenntartó, van két gyerek, apuka életfogytiglant kap. Vagy mondjuk csak 15 évet. Anyuka a két gyerekkel gyakorlatilag mélyszegénységben fog élni, aminek egyenes következménye, hogy pl. a gyerekek nélkülöznek, így könnyebben térnek bűnös útra. De ha nem is történik meg, az biztos, hogy el van szúrva az életük, nem fognak továbbtanulni, végzettség nélkül meg jó eséllyel lesz belőlük munkanélküli, aki az ország, és közvetve a te meg az én helyzetemet nehezíti. Emellett jó eséllyel teljesen torz értékrendjük lesz, hiszen rémes környezetben nőnek fel.

Valószínűleg itt arról van szó, hogy a szülő bűnéért nem a gyereket akarják büntetni. Amiben - ha félretesszük a vérszomjunkat - tulajdonképpen van is ráció.

2012. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben is család fenttartó volt az apa,hiszen a "feleség"életében soha nem dolgozott semmit.
2012. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azt értem, hogy kvázi ne a gyereket büntessük a szülő bűne miatt - de vajon nem teszi-e tönkre a gyerek életét már az a tény is, hogy apa/anya börtönben van 1-2 évet?

Stohl esetében is felháborított, hogy siránkozott, hogy jaj mi lesz a gyerekeimmel meg az anyukámmal. Tőle is szívesen megkérdeztem volna, hogy miért nem korábban gondolkozott ezen??

2012. aug. 29. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért érdekes ez a magyarázat, mert azt próbálja magyarázni, hogy egy rabló-betörő apu keze alatt nevelkedő csemete nagyobb hasznára lesz az országnak, mint egy apu nélkül felnövő gyerek.

Csak akkor azt nem értem, hogy miért nem jelölnek ki minden félárva és árva részére egy-egy, a börtönben éppen büntetését töltő rabló-betörőt apasági szerepre, ha azok olyan jó apukák...

2013. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!