Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszigorítanátok a jó magavis...

Megszigorítanátok a jó magaviselet miatti börtönbüntetés csökkentését? (pl. harmadolás)

Figyelt kérdés
Odabent nem nagyon lehet rosszalkodni. A szabadságvesztés időtartama sem visszahúzó erő. Egyes bűncselekmények elkövetői felháborítóan kevés évet kapnak,ráadásul a kérdésben jelzett ok miatt hamarabb is szabadulhatnak.A gyilkos újra gyilkol, a tolvaj lop, a sikkasztó ismét megpróbálja...sorolhatnám.
2009. júl. 26. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, igen, ennél jobban csökkenteni kell, felteheőne még felezni is, nemcsak harmadolni, hiszen a bö9rtönök túltelítettsége nagyon durván megszegi ez EU normákat, ez így nem állapot
2009. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy rosszul tettem fel a kérdést,de a lényege,hogy senkit nem engednék ki előbb,csak ha letöltötte a büntetését. Egyes bűncselekményekre kiszabható börtönbüntetés idejét szigorítanám,hogy ne legyen kedvük az elkövetőknek.Kevesebben lennének odabent,az biztos.
2009. júl. 26. 18:08
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nem biztosítanák nekik majdnem luxus körülményeket.Jobb soruk van odabent,mint otthon.Legyen emberhez méltó a börtön,de nem szanatórium.
2009. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

attól még lesz kedvük, legyen már eszed és olvass erről tanulmányokat, a szigorításnak semmiféle visszatartó ereje nincs, ennyi


tehát semmi értelme


aztán más dolog az emberi jogok kérdése, tehát nem luxus-körülményekről van szó, de emberhez méltó életvitelt természetesen bizutosítani kell (légkondi, tv, stb, ...)

nem értem, egyesek miért akarják végképp ellehetetleníteni azt hogy valaha is visszatérjenek a szabadulás után a "normális" életbe ??

2009. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
miből gondolod h most szanatórium ?
2009. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Az biztos még rács alatt vannak addig nem bűnöznek,tehát nem az erő tartja őket vissza hanem a rács .Ebből következik hogy,nincs harmadolás csak letöltött idő.Ha visszaeső akkor már eleve nem akart beilleszkedni újra,mert az első büntetés után megtehette volna.A tanulmányok azok manipulálható,értelmetlen marhaságok.
2009. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
ja hát ha szted a szociológia értelmetlen marhaság, akkro is be is fejezhetjük, látom túl értelmes vagy
2009. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Én úgy ahogy van, eltörölném ezt a "jó kisfiú voltál idebent, menj hamarabb ki"-t. Ez egy vicc.

Mindamellett a börtönélet luxusait is erősen megcsapolnám. Hol van nekem ingyen a könyvtár, a konditerem, a tv, és a többi?

2009. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha szerinted annyira jó odabenn, és az ember annyira élvezi benn a sok luxust, cserélj velük helyet egy időre. Már ne is haragudjatok, de ez röhejes.
2010. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs se TV se légkondi a lakásomban, mégis élek. Ezek nem tartoznak az alapvetö jogok körébe. Oké, zuhanyozhat melegvízzel. De az lenne a minimum h dolgozzon és termelje meg az eltartasi koltsegeit. ha eleget dolgozik, meg TVt is vehet maganak.
2011. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!