Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha évek óta nem kapok kommunál...

Ha évek óta nem kapok kommunális adóról csekket azt utólag követelheti rajtam az önkormányzat?

Figyelt kérdés
3 éve vettünk meg egy ikerház egyik felét, amit akkor az eladó megosztatott, tehát két önállóan forgalomképes ingatlan lett. De valószínű az adócsoportnál ezt nem vezették át, mert én azóta sem kaptam csekket. Minden másról pl. súlyadó, szemét díj, víz kapok csekket, pedig ez is az önkormányzathoz tartozik. Hagyjam v. behajtható utólag?
2008. máj. 14. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Behajtható utólag. És ha kiderül, jó eséllyel be is fogják hajtani.
2008. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem csak hogy behajtható, de állampolgárként neked köteleséged adózni. Ebből következően, ha ők felejtették is el küldeni a csekket, neked kutya kötelességed lett volna szólni. Azaz, ha ők veszik észre még meg is büntetnek. A büntetés pedig nagyságrenddel is több lehet, mint maga a tartozás.


menjél utána a dolognak.

2008. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!