Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki 16 évesen nevelőinté...

Ha valaki 16 évesen nevelőintézetbe kerül, és megszökik. Akkor mi lesz vele? Büntetik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 23:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Csak nem el akarsz szökni? :O

Amúgy semmi, megtalálnak visszazárnak. :D

2009. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan,megtalàlnak,visszavisznek,megkérdik miért csinàltad,és mégjobban rajtad lesz a szemük.

Ha szabadsàghiànyod van,akor mondd meg,hogy nem birod ezt a bezàrtsàgot,mindenképp kimenöre van szükséged.

Ök kitalàlnak valamit.

Ha végleg akarsz szökni,akkor rossz hirem van,elöbb vagy utobb,de megtalàlnak.

Én anno még szombaton Discoba is mehettem,hajnal 2-ig,visszamentem tisztességesen,azutàn màr hétvégére az osztàlytàrsamhoz is engedtek,ott is rendbe volt minden,aztän rendszereseen biztositottak hétvégi kimenöröl.

2009. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyi nevelőintézet sem börtön, azért is tud valaki "megszökni" (elmenni!), mert nincs bezárva...


Hidd el, nem azért vigyáznak ott a gyerekekre, mert be akarnák zárni őket, hanem azért, hogy vigyázzanak a biztonságukra!


Nem azért kerestetik az eltünt/elszökött gyerekeket, mert meg akarnák büntetni őket, hanem mert kinn az utcán hajléktalanul, pénz nélkül komoly bajba kerülhetnek!


Az intézetben kapnak a gyerekek enni, van biztonságos szállásuk, vigyáznak rájuk.


Kinn az utcán hol tud aludni egy 16 éves gyerek?...

Mit eszel, ha nincs pénzed?...

Utazni sem tudsz pénz nélkül!...


Nem akarok neked rémtörténeteket mesélni, elég ha beleolvasol az újságokba, hány gyerek és hány felnőtt (!) tűnik el nyomtalanul az országban vagy hányat gyilkolnak meg...


Megmondom őszintén, éjszaka egyedül még én is félnék az utcán!

2009. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem én hanem félek h a barátom oda kerül:'(és ő nem bírná ott nélkülem meg amúgy se,és én sem bírnám ki ha odakerülne:'(
2009. júl. 29. 09:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
hát ha megtalálják visszakerül persze, ilyenkor ugyanúgy elfogatási parancsot adnak ki ellene mintha 18 feletti lenne
2009. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Már mit nem bírtok ki ezen? Mármint a barátodat még megértem, csak a kölcsönös indokot nem. Nem egy elhagyatott szigetre viszik a világ túlsó felére, ahol sosem láthatod.
2009. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
engem mért nem lehet megérteni?Ott nem tudnék úgy talizni vele,meg együtt aludni,mint ha "szabad" lenne
2009. júl. 29. 13:40
 8/11 A kérdező kommentje:
nem került!!:)))))
2009. júl. 29. 19:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit" önző módon kezelted ezt a dolgot... Ez az egész nem Rólad szólt, hanem a barátodról. És még az Ő szempontjából sem Rólad, vagy rólatok, hanem a saját életéről.


De örülök, hogy tárgytalan.

2009. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
uccsó válaszoló no comment;)
2009. aug. 3. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!