Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvettem életem első kocsiját...

Megvettem életem első kocsiját, milyen adókat és hogyan, hova kell fizetnem utána? Mi lesz ha nem fizetem őket?

Figyelt kérdés

Súlyadóról hallottam eddig csak, de azt is hova hogyan fizessem, arról nem tudok semmit.


köszi.


2012. szept. 7. 13:31
 1/3 Antimod ***** válasza:
Át kell íratnod a nevedre, és elvileg az önkormányzat majd kiszámlázza neked a súlyadót, amikor az esedékessé válik minden évben.
2012. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ma már nem a súly, hanem a gépjármű teljesítménye alapján fizetünk. Az átírással egyidejűleg az okmányiroda a területileg illetékes adóosztályt vagy -csoportot értesíti a tulajdonosváltásról és az adócsoport küldi ki az "adókivetést"'. Használt kocsi esetén nagyon figyelj a 15 napos átíratási határidőre, mert kegyetlenül büntetnek. Az új tulajdonosnak a következő év január 1-től keletkezik adófizetési kötelezettsége. Ha új kocsit vettél, akkor gépjárműadó címszó alatt próbálj keresgélni a google-ban, biztos találsz választ. Mivel ilyenkor a nevedre íratást a gépkocsi értékesítője intézi az okmányirodánál, valószínű, hogy nincs teendőd, mert automatikusan kapod az adókivetésről a határozatot.
2012. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kötelező biztosítást se felejtsd el. Ez a legkirályabb adó mer azt hiszed, hogy kapsz is érte valamit. :)
2012. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!