Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni apámmal...

J0c1 kérdése:

Mit lehet tenni apámmal (haszonélvezeti jog)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy lakás, amiben normál esetben hárman élünk, édesanyámmal és testvéremmel együtt, viszont apám is ide van bejelentve. Öcsémmel kettőnk nevén van a lakás fele-fele arányban, édesanyám, és apám nevén pedig haszonélvezeti jog van. A szüleim már 2000-ben elváltak, és azóta apám megkeseríti az életünket, hol elköltözik(amikor így van annak örülünk), hol pedig visszajön, mert haszonélvező ugye, és akkor jön-megy amikor kedve tartja, és rengeteg a vita.

Egyszer már tettlegességig fajult a dolog, apám meglökte öcsémet, mert ő nem hagyta magát a vita során, én pedig megütöttem apámat. Kihívtam a rendőrséget, de lényegében semmi nem történt, csak felvettek egy jegyzőkönyvet arról, hogy mi történt, de mivel apám nem volt itt, amikor a rendőrök, ezért ők nem láthatták, hogy mi folyik itt, amikor ő itt van. Azt mondták, ha bármikor újra ilyen történik, hívjuk fel őket, de kérdezem én, mégis mit tennének, pláne, ha mire kiérnek megint nem lesz itt éppen? Mit lehet apámmal csinálni, ha egyszer haszonélvezeti joga van, amire nekem egyszer azt mondták, hogy gyakorlatilag többet ér, mint maga a tulajdonjog?

Hogy lehetne ebből az egészből megmenekülni? A válaszokat köszi szépen előre is!



2012. szept. 9. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Így van, többet ér. A lakást gondolom a szüleid vették, és a Ti nevetekre íratták. Maguknak megtartották a haszonélvezeti jogot, pontosan azért, hogy ne tudjátok Őket utcára tenni (mert gondolom valami ilyesmit szeretnél). Tehát vagy eladjátok a lakást, vagy fizettek, hogy mondjon le a haszonélvezetről. Ha egyik sem jön be, akkor semmit nem lehet tenni.
2012. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A lakást még a nagyszüleink iratták a nevünkre, és pontosan azért, amit írtál, hogy ne tegyük ki őket, de ez egyes egyedül csak apámat érintené, édesanyámmal semmi problémánk nincs. Ha én ezt a rendőrség honlapján bejelentem, kezdenek ők ezzel bármit is?
2012. szept. 9. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kezdhetnek semmit. A haszonélvezeti jog erősebb,mint a tulajdonjog. Ha apád az egyedüli haszonélvező,akkor kitehet benneteket a lakásból,mert ehhez joga van.
2012. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apám és édesanyám is haszonélvezők. Szóval akkor a rendőrség a világon semmit nem tesz, ha én ezt bejelentem?
2012. szept. 9. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha életveszélyben vagytok miatta, akkor kötelessége intézkedni, de ha a probléma "csak" annyi, hogy rossz a kapcsolatotok, akkor nem fognak intézkedni.
2012. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Igen a haszonélvezet erősebb.De ettöl függetlenül nem vagytok kötelesek eltűrni,hogy bárkit is bántalmazzon.Ha nagyon messzire megy,tessék feljelenteni.

A másik:

A nagyszülők íratták a nevetekre a lakást,tehát a nagyszülők voltak az eredeti tulajdonosok??Mert ebben az esetben a bíróságra lehet menni,és a haszonélvezeti jog korlátozását is lehet kérni.Egy ilyen illetve hasonló eset történt már a környezetemben.Kidobni ne engedjétek magatokat,hiszen édesanyádnak a haszonélvezeti joga, jelenleg 50%-ék.Ha állandóra be vagytok oda jelentve,életvitelszerűen ott is laktok akkor nem tud kitenni,hiába haszonélvező.

2012. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A nagymamánk vette a lakást eredetileg a szüleim nevére, de később amikor anyám 2000 tájékán beadta a válókeresetet, a mamám anyámat zsarolva(ez bonyolult) intéztette el úgymond(mivel a lakás akkor már/még anyum, és apám nevén volt), hogy a lakás a tesóm és az én nevemen legyen, viszont anyám és apám haszonélvező legyen, hogy apámat ne lehessen kirakni innen.

Anyummal úgy döntöttünk közben, hogy jövő héten elmegyünk a bíróságra a Markó utcába, és megkérdezzük mit lehetne ezzel tenni.

2012. szept. 9. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen az a legokosabb megoldás.Ingyenes tanácsadás van, ahol pontosan megtudják mondani,mit lehet tenni.
2012. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi történt azóta?
2021. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!