Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van 1 ház,1 tulaj,2 haszonélve...

Ildi26 kérdése:

Van 1 ház,1 tulaj,2 haszonélvező. A tulajdonos adhat-e haszonélvezeti jogot az élettársnak? Beleszólhatnak-e a haszonélvezők vagy a BANK hogy ne kaphasson haszonélvezetet?

Figyelt kérdés
a házon 6 millió ft hitel van a tulaj nevén (2006-tól) és az egyik haszonélvező a kezes. A tulajnak van 1 élettársa és 2 közös gyerekük. Az első hónaptól együtt fizetik a hitelt. (2002-től vannak együtt.)
2012. aug. 23. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdonosi jog. A tulaj szerintem nem adhat haszonélvezeti jogot senkinek. A haszonélvező engedély nélkül nem is csinálhat ilyent a tulajdonos.
2012. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A haszonélvező engedély nélkül nem is csinálhat ilyent a tulajdonos."

Nem jól írtam:

A tulajdonos a haszonélvező engedélye nélkül nem csinálhat ilyeneket. Mert mint írtam a haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog.

2012. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nem adhat. Ha az esetetekben a nagyszülők a haszonélvezők akkor ő nélkülük te sosem kaphatsz haszonélvezetet ott mégha a férjed is a tulaj. Ha meghalnak mind a ketten akkor rendelkezhet a tulaj az ingatlan felett.
2012. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Adhat a bank engedélyével (mivel a részére van elidegenítési és terhelési tilalom bejegyezve), viszont csak akkor lépne életbe az élettárs haszonélvezete, ha az őt megelőző haszonélvezet megszűnik.
2012. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!