Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perre viheti az ügyet a...

Perre viheti az ügyet a testvérem?

Figyelt kérdés

Meghaltak a szüleim 2 hónapja! A párnájuk alatt összekuporgatott pénzből épphogy megtudtam csináltatni a síremléket nekik! Semmi nem volt a nevükön, se ház se autó se semmi! Most jött az önkormányzattól papír hogy hagyatéki tárgyalásra kell menni! A testvérem elakarta venni az összes pénzt amikor meghaltak, de én nem adtam oda mert akkor még sírhely sem lett volna megcsináltatva!Neki csak a pénz számít és ahogy meghalt anyu, másnap már jött is és követelte a pénzt! A pénzről sincs semmi hivatalos papír mert csak úgy otthon gyűjtögették a kis nyugdíjukat!

Nem tudom mit akar a testvérem! Azt a kis 40 éves bútort vagy mit, mert más nem nagyon volt szegényeknek!


2009. júl. 30. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van hagyatéki tárgyalás, ha nincs semmi hagyaték akkor is. Mit vinne perre?
2009. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se volt semmi vagyon,de hagyatéki tárgyalás volt.Először is ki kell fizetnetek a hagyatéki díját ami az örökségtől függően változik.A mi esetünkben ez 8000 Ft.volt..A tárgyaláson nem csak a vagyon értékek,hanem az elhunyt tartozásai is fel vannak tüntetve.(a tartozás is örökség,de csak a vagyon értékéig)Nálunk a párom apjánál mint írtam vagyona,értéke nem volt,de volt tartozása.PL:elmaradt 2 havi villanyszámla,1 havi gáz számla,és OTP személyi kölcsöne.Mi kérésünkre a hagyatékba bele írattuk a temetés költségét is amit mi fizettünk ki,(a párom nővére egy fillért sem adott az apja temetésébe de követelte a megmaradt 1 havi nyugdíját!)A villany és a gázszámlát ki kellett fizetni,(amit a nyugdíjból vontak le).Az OTP nem tartott igényt a tartozásra mert biztosítva volt,így azt nem kellett ki kifizetni.Mivel a nyugdíjból még maradt pénz,és a nővérének ki kellett fizetnie a rá eső részét a temetési költségnek.Ezért a maradék nyugdíjat mi kaptuk meg...A testvéred nyugodtan szólhatott,hogy volt X.összeg félre téve a párna alatt(de ezt bizonyítani kell,és nem csak úgy a "hasamra ütök",hogy volt),de te is kérheted,hogy a sírkő összege X.pénz volt amit te tudsz igazolni,hogy csak te fizettél...Így nem kell aggódnod...A közjegyző csak a tényekkel,és a hivatalosan leírt számlákkal,adatokkal foglalkozik.
2009. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!