Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitaláltam egy új fajta...

Kitaláltam egy új fajta börtöntípust, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Kiürítenénk egy komplett nagyvárost, mondjuk Miskolcot és körülzárnánk egy olyan Vasfüggönnyel, mint a Nyugat-Berlint körülvevő Berlini Fal és ez a körülzárt terület állam lenne az államban saját politikával, gazdasággal, pénznemmel.


A különbség az lenne, hogy ennek az államnak a polgárai az aktuális rabok lennének. A raboknak ugyanúgy kéne lakást és munkát szerezni, meg pénzt keresni és vásárolni, mint a valóságban. Minden szolgáltatást a rabok töltenének be, még a rendőrök és az orvosok is rabok lennének.


Ezen az elzárt területen nem lenne internet, TV és rádiók, semmi módszer, amivel kapcsolatat lehetne teremteni a Falon kívüli világgal. A boltokban magyarországi termékek lennének behozva kintről, de fenn lenne tartva egy állandó ínség és nélkülözés állapota magas árak, ritka áruszállítások, rossz fizetésekkel és szándékosan rosszul működő áram, víz és csatornázási szolgáltatások segítségével.


A börtönvároson belül lenne még egy börtön ide a rab-rendőrök zárnák a még börtöntársadalomon belül is vad bűnözőket, ebben a börtönben 19. századi körülmények uralkodnának kb. olyan lenne, mint a börtön a Pillangó című filmben.



Természetesen a törvények a börtönvároson belül mások lennének, mint a külvilágban:


-Nem demokrácia lenne, hanem diktatúra


-Nem lennének emberi jogok, kivéve az, hogy tilos bántani egymást, erre időnként rab-rendőrnek álcázott börtönőrök felügyelnének


-Mindenkinek kötelező lenne dolgozni



2012. szept. 11. 22:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez egy nagy marhaság! Méghogy a rendőrök is rabok lennének ez aztán kiver minden biztosítékot, lenne "rend" biztos. :-)
2012. szept. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Önfenntartói börtönt támogatnám, de ezt nem!
2012. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!


1, Elfelejted, hogy ezek az emberek eleve azért kerültek börtönbe, mert képtelenek a társadalmi normákat követni!

Képtelenek beilleszkedni!


2, Ha szabadon engeded őket, pillanatok alatt romhalmazzá változtatnák a várost.


3, Iszonyat pénz lenne élelmezni, árammal, vízzel ellátni, és a több tíz kilométeres határt őrizni.



Láttam egy filmet, ahol a börtönigazgató versenyt hirdetett.

Minden rabnak fegyvert adott, kinyitotta a zárkák ajtaját és azt mondta: az első három (gyakorlatilag az utolsó három túlélő) szabadon távozhat.

A központból, kamerákkal figyelte ahogy lemészárolják egymást a rabok a menekülés közben.


Egy óra alatt megoldotta a börtönkérdést.

2012. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem írj egy antiutópisztikus könyvet! Egyébként az biztos, hogy az eleje jól indult, mert manapság egy börtönben nagyobb luxus van, mint máshol egy általános iskolában, amit állami pénzből szereltek fel.


A rendőr és az orvos az legyen már szakképzett normális ember, nem? De az önfenntartó börtön nem hülyeség.

2012. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Nem beszélve arról, hogy ellentmond az Emberi jogok nyilatkozatának, amit mi is aláírtunk.."


Én szerencsére nem. Hahaha...

2012. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Erről egyből az jutott eszembe, hogy ez nem működne, mert odabent ugyanazt az életet kezdenék el. Tuti első dolguk lenne bandázni, aki valami keveset keresett ott bent, azt elvennék tőlük. Benti rendőrség nem működne, mert ugyan ki akar smasszer lenni egy ilyen helyen? (Értsd: Azt egyből kicsinálnák). A végén egy óriási káosz lenne az egész, ahol mindenki gyilkol mindenkit.
2012. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Végtére is megoldódna a kérdés, nemde?

Elfogynának az elítéltek.

2012. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ez tök hülyeség! Én a halálos ítéletet, kézlevágást, elítélt megdobálását támogatom!! :D
2012. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Kiürítenénk egy komplett nagyvárost, mondjuk Miskolcot"


Kedves Kérdező,


ANYÁDAT ÜRÍTSD KI, AZT!!

2012. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Már kitalálták, csak bolygóméretben. Íme.
2012. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!