Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen fajta/féle bűn az...

Milyen fajta/féle bűn az "emberiesség ellenes"?

Figyelt kérdés

Ilyet még soha nem hallottam.

Olyat már igen, hogy emberiség ellenes, az pl. a drága jó biszku béla, meg a többi népírtó tehetség.


De az emberiesség ellennes viselkedés/tett az milyen? Mit csinál az, aki emberiesség ellenes bűnt követ el pontosan?


2011. máj. 29. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
A magyar nyelv ellen követ el bűnt. :)
2011. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Erre én is kíváncsi lennék. Mi a különbség emberiség és emberiesség ellenes bűn között?

Kedves első, ez létező fogalom. Nem csak eltorzítás

2011. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

első :) első körben igen, én is azt hittem, mert emberies az aki úgy,.. hát nemtom :D empatikus talán,...


az emberiség ellenes az egyértelmű..

2011. máj. 29. 20:49
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én emberiségellenes bűnökről hallottam eddig, nem emberiesség-ellenesről.
2011. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én ezt a kifejezést az Info rádióban hallottam először, és azóta is mindig felhorkanok amikor elhangzik! Végül is mit lehet elvárni egy olyan rádiótól amelyben egy híren belül pl. Roger Federer nevét ugyanaz a hírolvasó három különböző módon ejti ki!?


Én úgy gondolom az "emberiesség ellni bűntett" az, amikor valaki megakadályozza, hogy a koldusnak pénzt adjanak!

:)

2011. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Máshol is vitáztak már erről.

A 6.sz.-val egyezik a véleményem.


[link]

2011. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ja, kb :)
2011. máj. 29. 21:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Emberiség ellenes.
2011. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

beírod a google-be, olvasgatod, ami kijön.


Ez alapján az algoritmus alapján nekem a következő jött ki:

- a Crime against humanity nevezetű nemzetközi cucc magyar fordítása. A dolog itt nézhető meg: [link]

- a magyar jog ezt a fajta fogalmat nem ismeri, helyette az Emberiség elleni bűncselekmény fogalmát használja ( [link] ami egy gyűjtőfogalom, magában foglalja a háborús bűnöket, és a béke elleni bűnöket.

- Amiket a nemzetközi jogban Crime against humanity-ként jelölnek (amit tehát magyarul szokás Emberiesség elleni bűncselekménynek fordítani), azt nagyjából bele lehet érteni a magyar Emberiség elleni bűncselekmények fogalomba, pl. az apartheid, népirtás (béke elleni bűncselekmény) vagy polgári lakosság elleni erőszak (háborús bűn).


Konklúzió:

a Crime against Humanity az Emberiség elleni bűncselekmények egy részhalmazának felel meg, azoknak, amik külön z embertelenségről szólnak, de az olyan részei az emberiség ellenes bűnöknek, mint pl. a harctéri fosztogatás, kulturális javak nemzetközi védelmének megsértése, fegyverszünet megszegése, hadikövet elleni erőszak, stb meg nincs benne.

2011. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy jelentősége van annak az i betűnek.Elvi kérdés.A rossz magyar fordításból elméleti vita áll fenn a jogtudományban.

Ahhoz, hogy megértsd előbb azt is tudnod kell, hogy az ENSZ(de lehet, hogy akkor még csak NSZ volt) égisze alatt 1948-ban írták alá a Genocídium-egyezményt, hogy a 20. sz. népeket kiírtó rémtettei ne ismétlődhessenek meg.

Ebben nem sok, csak pár törvényi tényállás szerepelt, pl. népírtás, emberiség/emberiesség elleni bűncselekmény.

A magyar vetülete nagyon érdekes.Ugyanis ha emberiség elleni bűncselekményként fogadjuk el, akkor az oroszok nem marasztalhatóak '56-ért, mert Kádár hívta be őket, tehát magyar "felhatalmazással tartózkodtak itt".Na most emberiség elleni bűncselekményt csak más nép(népcsoport) ellen követhetsz el, ha az a nép "akarta" -az oroszok azon cselekedeteit amellyel az "ellenforradalmat" leverték- akkor nem valósul meg az emberiség elleni bűncselekmény.DE!!!!!!!!!!A magyar jogirodalom 1989-ben nem megfelelő érveléssel alkalmazta ezt.Ugyanis ha emberIesség elleni bűncselekményről van szó, akkor azt a saját néped ellen is elkövethetet, tekintet nélkül a faji, vallási és egyéb megkülönböztetésre.Ha tehát Kádár behívta az oroszokat és azok tették amit tettek, akkor velük együtt felelős és megvalósította az emberíesség elleni bűncselekményt.Ha emelett lett volna bárki aki kitart, akkor kérni kellett volna az ENSZ-ben, hogy Oroszországot marasztalják, és kaphunk jóvátételt.De mivel a mi jogunk is elfogadta, hogy így nem valósult meg, ezért természetesen ma már ez lehetetlen lenne.Persze hozzá kell tenni, örültünk, hogy hazamentek:)

2011. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!