Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítéltek, pénzbüntetést...

Elítéltek, pénzbüntetést kaptam. Ha nem tudom megfizetni le kell ülnöm. Ennek megkezdése mikor történik?

Figyelt kérdés
140 ezer forintot kéne kifizetnem. Természetesen kaptam részletfizetési lehetőséget, de mivel az eset miatt kirúgtak a munkahelyemről, így jelenleg semmi bevételem nincs. Szegény családban élek, örülünk, ha a napi betevőnk megvan. Ma jöttek meg a csekk, és az első részletet + az ügyvédi költséget 21-éig be kéne fizetni, több, mint 50 ezer ft. Nem tudok honnan pénzt szerezni addig. Elmaradás esetén mennem kell leülni. Ha nem fizetem be, akkor már jönnek is értem és visznek?
2012. szept. 13. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szabálysértés, akkor előbb felajánlják a közmunkát.
2012. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szabálysértés volt, hanem bűncselekmény.
2012. szept. 14. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem.

Először észreveszik, hogy nem fizetted be. Utána bíróság kiad egy határozatot, amelyben a pénzbüntetést átváltoztatja elzárásra. Erről te kapsz értesítést, meg a BV is.

Na, és ha a BV-ben lesz szabad hely, akkor kapsz egy behívót, hogy hol és mikor kell megjelenned a büntetést megkezdeni. Ennyi az egész :)

2012. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne várd meg amik ok lépnek. Menj be és kérj segítséget, hogy most mihez kezdj. Ezt szokták értékelni. (apeh bank is)
2012. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!