Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelszavak ellopása és ezzel...

Jelszavak ellopása és ezzel való visszaélés ez bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
a példa kedvéért legyen Jancsikaa és Juliska, Juliska jancsi és juliska valamikor együtt jártak szakítottak és most jancsi valahonnan megszerezte vagy feltörte juliska egy népszerű közösségi oldalának a jelszavát és egy chat oldalának a jelszavát és arra használja hogy információt szerezzen arról hogy juliska kivel mit ír kivel találkozik kivel beszélt telefonon stb s mindezt juliska engedélye és tudta nélkül.(csak egy jó idő után jött rá juliska hogy mi is történik s tehetetlenül áll a dolog előtt s emiatt veszélyben érzi magát) elolvassa az előzményeket és pl jancsi juliskának adja ki magát, de egy harmadik személy rájön a turpisságra s ezzel elárulva magát fenyegtőzni kedzi.

2012. szept. 14. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez a személyiségi jogok megsértése és ha kiderül akkor börtön jár érte.
2012. szept. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a példában szereplő juliska engem figyelmeztetett erre hogy feltröték a jelszavát s nem is telt el sok idő az illető jelentkezett. szépen írt kiadva magát juliskának, erre mondtam neki hogy én nem ismerem őt, erre elkezdett trágár szavakat használni szitkozódni és fenyegetőzni, miközben nekem az egészhez és még az ő kapcsolatukhoz is végkép semmi közöm.
2012. szept. 14. 00:47
 3/5 A kérdező kommentje:
s mi a teendő ilyenkor?!
2012. szept. 14. 00:50
 4/5 anonim válasza:
hát ha semmi közöd akkor semmi közöd, hagyd hogy lerendezzék egymásközt :)
2012. szept. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha Juliska téged figyelmeztet arra, hogy feltörték a jelszavát, akkor miért nem változtatja meg?
2012. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!