Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös a házunk (50%-50%),...

Közös a házunk (50%-50%), megosztva használjuk. Létezik olyan, hogy akinél a gyerekek maradnak az +20%-ot kaphat a másik félből?

Figyelt kérdés
2,5 éve külön élünk,két gyerekünket én nevelem,az apuka jóindulatán múlik ,hogy ad-e valamennyi gyerektartást vagy sem.(Ő új életet kezdett).Közös megegyezéssel adtuk be a válást,októberben lesz az első tárgyalás.Nemrég hallottam ezt,hogy nekem a gyerekek után még +20%-járna a házból?!
2012. szept. 16. 09:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én ilyenről nem tudok. Akkor szoktak nagyobb részt adni, ha ezzel kompenzálja a gyerektartást.
2012. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nem létezik. szerintem.
2012. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Csak azt követeld amiért megdolgoztál!!!

Ne akarj a gyermekre hívatkozva többet követelni és "nyerészkedni".

Jó, hogy nem akarod a 100%-ot, kisemmizve ezzel a volt férjedet.

2012. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ne ítélkezz,ha nem látsz a dolgok mögé.Ha kiderülne,hogy megkaphatnám azt a 20%-ot sem valószínű,hogy felzavarnám miatta az állóvizet.Mellesleg a nagyobbik gyerekem egyetemre megy jövőre,a kisebbik pedig beteg,aki miatt nem tudok állandó munkát vállalni,csak filléres bedolgozást.Ebből próbálom eltartani őket,amíg az apuka 300ezreket keres feketén (gyerektartást alig fizet,csak amikor kedve szottyan) és jól élnek a a fiatal barátnőjével belőle.De ettől függetlenül nem panaszkodom,amíg enni tudok adni a gyerekeknek.
2012. szept. 16. 10:05
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Igen, és akkor mit érnél a 20%- al? Úgyanott laknál, és ezután sem dolgoznál a gyermekekre hívatkozva.

Az egyetemista meg már tud dolgozni is, nincs ráutalva arra a gyerektartásra.

Nem is értem, hogy egy felnőtt embernek minek fizetnek GYERMEKTARTÁST (!). Akkor ha valaki 30 éves koráig-ami manapság elég gyakori- tanulgat az ugyanugy kapjon mintha GYERMEK lenne?

2012. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A nagylányom 14éves kora óta dolgozik és az iskolában is jól teljesít! A kicsire fizet/ne az apuka havi 30at. De én úgy emlékszem,hogy Ő is ott volt amikor úgy döntöttünk,hogy gyerekeink legyenek,nem egyedül vállaltam! És dolgozom éjjel-nappal!Ez egy kérdés volt,köszönöm a hasznos választ!
2012. szept. 16. 10:34
 7/15 anonim ***** válasza:

1. Ha van róla valamilyen birósági végzés, hogy a gyerekek nálad vannak elhelyezve (akár ideiglenesen), akkor az apa köteles gyerektartást fizetni, ha nem teszi, akkor forfulj a birósághoz.

2. A tulajdonviszonyt nem módositja, hogy kinél vannak a gyerekek elhelyezve.

3. Neked (is) a közös vagyonból a fele jár, ez független attól, hogy az egyes vagyontárgyak meg hitelek kinek a nevén vannak, mert a házasságban MINDEN közös (kivéve, ami már elötte valamelyik fél különvagyona volt - az az is marad), ezért minden felezödik.

4. A gyerekekre gyerektartás jár - ez általában gyerekenként az apa nettó jövedelmének 20%-a, más vagy több nem.

2012. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az apukának nincs bejelentett keresete!Ezért csak a jóindulatán múlik,hogy fizet valamennyit vagy sem...sajnos!Tartok tőle,ha követelőznék még ennyit sem adna, a kisfiam pedig imádja az apját ,miatta sem szeretném ha elmérgesedne a helyzet.Minden mást megosztottunk,nincs vita közöttünk.Valójában már nem is él itt,csak itt dolgozik.
2012. szept. 16. 11:14
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Akkor örülj neki, hogy nem kér kizárólagos lakáshasználati díjat tőled az ő tulajdonár, mert megtehetné.

Azért 30 ezer forintot ha fizeti nem kevés mert erre még jön a családi pótlék és az adójóváírás is és te még nem költöttél rá.

Abban az esetben ha nem fizeti 6 hónap után lehet kérni, hogy a bíróság előlegezze meg. A nagyra pedig lehet kérni rokontartást ha nem múlt el 23. éves és az első szakmájáért tanul nappalin.

Különben a lakáson van valakinek haszonélvezeti joga?

2012. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A lakás meg van osztva,külön bejárati ajtó stb.,a fele az övé,én abba be sem teszem a lábam.A 30ezerben egyeztünk meg,de csak akkor fizeti ha kedve van,nem rendszeresen.Haszon élvezeti jog nincs rajta, 50-50%ban vagyunk tulajdonosok.
2012. szept. 16. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!