Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt férjemmel két közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt férjemmel két közös gyermekünk van (10 és 12 évesek). Jelenlegi párom az ország másik felében él, oda szeretnék költözni. A gyerekek is velem jöhetnek volt férjem beleegyezése nélkül? A fiúk beleegyezése is kell jogilag?

Figyelt kérdés

A gyerekek nálam vannak elhelyezve

Köszönettel: B.GY. V.


2009. jan. 2. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy mehetnek veled a gyerekek, foleg hogy nalad vannak elhelyezve, kell is magaddal vinni oket. Vagy hol akarod hagyni a gyerekeket?

Nem tudom milyen a kapcsolatod az apaval, ha tudtok beszelni, kozold vele, hogy koltoztok, es az uj cimet, valamint a lathatast beszeljetek meg. Az apa megy a gyerekekert, es o allja a koltsegeket is!

Ha nem jo a viszony koztetek, akkor akar egy ajanlott levelben leirod neki, hogy elkoltoztetek, az uj cimet, es hogy johet a fiukert a lathatasra.

Ha az apanak a lathatas esetleg problemat okoz, akkor majd o elmegy a birosagra, es keri hogy ott beszeljetek meg, majd rogzititek az uj lathatas helyet, idejet...

Nem kell a ferjed beleegyezese, hogy te egy masik varosba koltozzel.

2009. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Mehetni mehetsz, de én úgy tudom, hogy akkor neked kell állnod az apa költségeit, ha látni akarja a gyerekeket, de legalábbis bírósági úton kikényszerítheti.

Amúgy meg azt gondolom, elég gerinctelenség ilyet csinálni, és a gyerekeiddel is jól kitolsz.

2009. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Mi pont ebben a helyzetben voltunk, a párom az apuka.

Mi úgy tudjuk, meg van szabva, hogy milyen messzire viheti el az anya a gyerekeket, és neki biztosítania kell a bíróság által meghozott láthatást. Tehát ha te messzire elviszed őket, és ő fizeti rendesen a gyerektartást is, ne már ő fizesse még a több kilométeres utat is mert te elmész az ő gyerekeivel együtt, mert neked úgy jó!!!

Mi úgy próbáljuk megoldani, hogy úgy kb. az ez miatt keletkező költségek feleződjenek, bár nekünk kevesebből kell kijönnünk...

2009. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én egy e-mail címet tudok neked írni: illesblanka@t-email.hu

Ő egy családjogász, online is ad tanácsot. Nekem mindig gyors, és korrekt választ adott családi ügyekben. ( Válás, láthatás stb. )

Szerintem írj neki.

2009. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!