Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok az iskolának...

Köteles vagyok az iskolának pénzt adni?

Figyelt kérdés

Az iskola amibe járok fejenként 2000Ft-ot akar elkérni tőlem fénymásoló papírra... Én szerintem ez nagyon sok, főleg hogy nekem nem is fognak fénymásolni egy darabot se.

Milyen szabályok vannak az iskolai pénzbeszedéssel kapcsolatba? Tudomásom szerinte az állami iskolák nem kérhetnek ilyenért pénzt... Ti hogy tudjátok? esetleg valami linket tudtok amibe ezt a témát feszegetik?


2012. szept. 18. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kérhetnek.
2012. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos a legtöbb iskolának már alapvető dolgokra se nagyon van pénze, ezért a szülőktől kérnek pénzt pl. fénymásoló papírra ( is). Az viszont nem igaz, hogy neked nem fénymásolnak, mert általában felméréseket, szemléltetőeszközöket, stb. másolnak. Lehet ragaszkodni a törvényekhez, de a mai világban előfordulhat, hogy a végén anyagi okok miatt tanítani sem fognak tudni néhány iskolában. Jelenleg több olyan intézmény van, ahol már a villanyt és a fűtést sem tudják finanszírozni, nemhogy fénymásoló papírt venni. (A tintapatronról nem is beszélek, az még igazán drága)
2012. szept. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Már mért lennél köteles? Vagy én is köteles vagyok pénzt adni a munkahelyemnek csavarhúzóra?
2012. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi olcsóbban jöttünk ki a fénymásoló papír megvételével.Év végén mindig szavaztak a szülők,hogy a drága angol munkafüzeteket szeretnék-e vagy a fénymásolt munkafüzetlapokat következő évben.Ráadásul így nem kellett csak ahhoz az egy munkafüzethez ragaszkodni amit rendelt volna az iskola,mindig azt kaptuk ami a legnormálisabb volt az adott anyaghoz.


Mit akarnak fénymásolni és miért?

2012. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy köteles, de azért kérnek pénzt meg már nincsen rá.
2012. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Sajnos a legtöbb iskolának már alapvető dolgokra se nagyon van pénze, ezért a szülőktől kérnek pénzt pl. fénymásoló papírra ( is). Az viszont nem igaz, hogy neked nem fénymásolnak, mert általában felméréseket, szemléltetőeszközöket, stb. másolnak"


Igen, általában... ha fénymásolnának nekem úgy még talán én is befizetném... De mivel nekem egy órám (osztályfőnöki) van ebbe az intézménybe a többi órám máshol van tartva így egy darabot se fénymásolnak. Csak szimplán pénzt akarják elkérni tőlünk azért hogy más osztálynak fénymásoljanak az én 2000ft-ból... ez az ami igazából dühít... Az én osztályomba több mint 30 gyerek jár akik szintúgy nem kapnak fénymásolt lapot... ez azért már jelentős összeg...

2012. szept. 19. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mind a 30-an összeálltok, hogy képviseljétek az érdekeiteket, akkor arra hivatkozva, hogy nektek csak ez az egy órátok van az adott közoktatási intézményben, kérhetnétek, hogy tekintsenek el ennek az összegnek a kifizetésétől. Érdemes volna azonban felajánlani, hogy amennyiben mégis fénymásolásra volna szükség számotokra utólag, vagy akár előzetesen is megtérítitek annak költségét az iskolának.
2012. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!