Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyanúsított részére mennyi...

Gyanúsított részére mennyi időn belül köteles a nyomozó hatóság átadni a nyomozati iratokat, és milyen módon (személyesen, vagy posta is lehet)?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy érted, a gyanusítás után ?

Úgy tudom, van egy úgynevezett iratismertetés, OTT odaadják neki az összes íratot az ügyről, illetve még ott jeleznie kell, hogy szeretne másolatot az összes iratból.


A gyanusítottnak joga van az összes íratról másolatot kérni ! A rendőrök nem szeretik annyira ezt- gondolom, mert elég elfoglaltak- ezért lehet, hogy nem mondják maguktól, de erélyesen kell kérni és fognak adni.

Személyesen adják ki szerintem egy későbbi időpontban.

2012. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kértük az iratismertetésen, az altiszt azt mondta, most nincs ideje lemásolni, de amúgy is nyolc napja van rá, telefonon keresni fog. Nem keresett, a nyolc nap bőven letelt. Azért érdekel ennyire a dolog, mert ha tényleg nyolc napja van rá, akkor eljárási hibát vétett, amely komolyan befolyásolhatja ezt az egyébként főbenjáró vétséget (garázdaság, tettlegesség, rongálás, vagy bármely minősítő nélkül).
2012. szept. 4. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, szóval a legjobb, ha a jogiforum.hu-n érdeklődsz !


De abban biztos vagyok, hogy kutyakötelességük az iratok másolatait odaadni , hisz már feltárták az ügyez a gyanusított előtt, pl. ha bíróságra kerülne az ügy ,akkori is ebből tud csak készülni a védelem. Illetve asszem, a bíróságra is be lehet menni megtekinteni az íratokat.


Persze ha még nemrég volt iratismertetés, akkor még az ügyészségen van az ügy és asszem 30 v 60 napjuk van dönteni, hogy bíróságra megy tovább, vagy visszaküldik a rendőrségre további nyomozásra vagy elejtik a vádat.


Érdeklődj a jogiforum.hu-n és hívd fel az illetékes rendőrt, mert szerintem mulasztott.

2012. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!