Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik az olcsóbb, tb-t nem...

Melyik az olcsóbb, tb-t nem fizetni és magánkórházba járni, vagy tb-t fizetni, állami kórházba járni és hálapénzt fizetni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 15:45
1 2
 1/12 tavol elo ***** válasza:
Attol fugg hanyszor betegedsz meg es milyen betegsegeid vannak. A halapenzt meg kar beleszamolni mert esetenkent mas-mas osszeg es elvileg nem kotelezo
2012. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kevés megbetegedés esetén
2012. szept. 18. 15:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Tb fizetése mellet is egy valag pénzbe kerül egy egy betegség.Most nem egy influenzára gondolok.Hiába nem kötelező a hálapénz,akkor azt úgy is kezelik(tisztelet a kivételnek)Tapasztalatból írom,akár felnőtt akár gyermekgyógyászat esetén.Én a fiamat elvittem egy magán orvoshoz,amikor is megelégeltem a körzeti orvosok tehetetlenségét,meg,hogy össze vissza beszélnek.Hogy kaptak-e pénzt??Igen,bár a kereteimet nem léphettem túl,hiszen ott voltak még a számtalan feleslegesen felírt gyógyszer kiváltások is.Na mindegy,megérte.
2012. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én fizetem a TB-t, de én cukorbeteg vagyok, és így is 6000 ft a kezelés. Plusz a kontrollok, ahol nézik a TB-t. Nekem megéri.

Pluszban valamikor észreveszi a NAV, hogy nem fizetsz, aztán küldi a szép csekket késedelmi kamattal. (Igen, tudom sokan meg megússzák...

2012. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az a kérdés, melyik olcsóbb: melyik biztonságosabb? Elég, ha csak egyszer kerül elő olyan probléma, aminek a kezeléséhez mondjuk 1-2 millát kapásból le kell tenni az asztalra, az átlag magyar család költségvetésébe ez akkor sem fér bele, ha nem fizetnek tb-t.

És ilyen bárkivel előfordulhat. Egy ismerősöm például néhány éve elment kirándulni, és egy orvvadász véletlenül fejbelőtte. Helikopterrel kellett egy messzebbi kórházba szállítani, ahol meg tudták műteni, aztán még sokáig rehabilitációra volt szüksége. Egy hasonló hosszabb kezelés teljes költsége tényleg milliós tétel. És senki nem tudhatja, vele történik-e ilyesmi.


Másrészt ilyen helyzetre tuti megjelennének a gyógykezelésre hitelező uzsorások, akik nyugodt szívvel kihasználnák azt, hogy adott esetben az életed forog kockán. Akkor már inkább tb :)

2012. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Inkább fizetném a TB-t, nekem epeműtétem volt 200 ezer, pedig az csak egy rutinműtét...
2012. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amint valami olyan bajod lesz és kell egy pet ct, ami alaphangon negyedmilla, szerintem nem fogsz sokat gondolkodni. Lehet, hogy az életben csak egyszer leszel beteg, de akkor két napon belül fog kelleni többmillió forint. Vagy 2 percen belül egy baleset esetén.
2012. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Komplikato ***** válasza:
Magán kórház és ellátás drága, hidd el. Egy sima gyógyszer felírás 30 rongy. De ehhez hozzátartozik, hogy olyan felszerelésük van amit sima kórházi doktor csak sci-fiben látott és az ott dolgozó orvosok értenek is hozzá. A TB nem fizetés meg akkor vicces ha nem vagy közvetlen életveszélyben, de olyan műtétre van szükséged ami nélkül meghalnál. Pl. szívműtét. Magyarán fizess TB-t, de ha megteheted menj magánkórházba.
2012. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Magán, mert ebben az esetben legalább csak akkor kell fizetni, amikor ténylegesen igénybeveszed az ellátást. A TB-t a nagy semmire is lehúzzák rólad minden hónapban, holott lehetne annak az összegnek jobb helye is. Szívesen kikerülném, de amikor nem fizettem, rögtön megtalált az APEH (akkor még így hívták, mielőtt valaki belém köt), pedig nálam kisebb porszem nincs az államgépezetben. Így is, ha bármi bajom lesz, kell majd fizetnem a normális ellátásért; ahhoz, hogy emberszámba vegyék a beteget, kell a boríték. Tisztelet a kivételnek.
2012. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A TB-t kötelező fizetned akkor is ha magánkórházba jársz. A TB egy adó.
2012. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!