Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ezzel a magán/állami...

Mi van ezzel a magán/állami nyugdíjjal és a 2 hónapos határidővel? El tudná nekem valaki mondani érthetően? Vagy merre lehet utána járni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem csak dolgozni, akkor még kötelező volt belépnem a magánnyugdíj pénztárba. Sajnos sose foglalkoztam ezzel bővebben,lusta voltam utánajárni, most meg fogalmam sincs, mit akarnak.

Hol lehet olvasni erről olyan szinten, ahol az ilyen témában totál járatlan ember is érthető infót kap?

Ha valaki leírja az is. Politikai véleményre nincs szükségem...


2010. nov. 24. 21:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
Választhatsz hogy visszalépsz az államiba,vagy maradsz a magánba,de akkor az államiból nem fogsz nyugdíjat kapni,tehát a nyugdíjad 75%-kát elveszted.Na melyiket is fogod választani???
2010. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
tehát ha mondjuk a magánt választom, akkor továbbra is kell fizetnem az államit és magánt, de az államiból nem látok semmit????
2010. nov. 24. 21:34
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
Ez így van bármennyire is hihetetlen!!!Nyilvánvaló hogy alkotmány ellenes,de kit zavar már ez ebben az országban...
2010. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A magánból majd láthatsz valamit,de 20-30 év múlva az államiból semmit sem. Nem lesz fedezet a nyugdíjakra,nemcsak nálunk,de a többi országban sem. Kicsi az esélye,hogy több gyerek születik,és lesz annyi aktív dolgozó,hogy jusson a nyugdíjakra is.,
2010. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
kényszeríthetik az embert, hogy fizesse a nyugdíjat???
2010. nov. 24. 21:44
 6/28 A kérdező kommentje:
mármint, hogy kötelezhetnek rá, hogy fizessem, ha nem kapom vissza????
2010. nov. 24. 21:45
 7/28 anonim ***** válasza:
A munkaadód fizeti,neked ebbe nincs beleszólásod.
2010. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
jól látom, hogy célszerű a magánnyugdíj pénztárat választani? fizetek ugyan az államnak is, de a m.ny. pénztártól egyszer talán majd kapok is vissza, az államitól úgy tűnik nem igen....
2010. nov. 24. 21:46
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt akarják!!!Sztálin és Rákosi egy ministráns gyerek hozzájuk képest.
2010. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%
Abból nem fogsz tudni megélni.
2010. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!