Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek ügyvéd nélkül...

Mit tegyek ügyvéd nélkül ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Lakásunkba albérlőket fogadtam,szerződést is írtunk.Nem kértem albérleti díjat.Csak annyi volt a feltételem,hogy fessék ki maguknak a lakást és fizessék a nevükre iratott rezsit.Így az APEK-hoz én nem is voltam.Kiderült ,hogy nem tettek semminek eleget,nincs levonható jövedelmük.Bármilyen papírt aláírnának,hogy ne rakjam ki őket.De nekem elegem van az egy éve tartó jótékonykodásomból.Hogy fogalmazzam meg a nyilatkozatot,hogy valaha viszont lássam a rezsi összegét.Igaz,hogy az APEK így is megbüntethet engem?Bármilyen javaslat érdekelne.
2009. júl. 31. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Az APEK nem, maximum az APEH.

Fordulj ügyvédhez.

2009. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nyilatkozatot akarsz megfogalmazni? Tényleg azt hiszed, hogy bármilyen "nyilatkozattal" hozzájuthatsz a pénzedhez ezektől?

Az APEH csak akkor birságolna, ha ebből az egész komédiából származott volna jövedelmed.

2009. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy magán emberként írok papirt,hogy tartoznak nekem pénzel.Más nem jut eszembe.
2009. júl. 31. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendben van, akkor lesz egy papírod, de pénzed nem.

És egy év múlva írsz megint egy papírt? És két év múlva megint?

Legyél határozott, mond meg a senkiháziknak, hogy vagy rendbeteszik a lakást ahogy vállalták, vagy kivágod őket, mint a taknyot!

2009. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: ha a rezsiszámlák az ő nevükre jönnek, akkor azt rajtad nem követelhetik. (mondjuk te se tőlük)
2009. júl. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, az ilyen esetekre szoktak az albérlőktől többhavi "kauciót" kérni beköltözés előtt, ha kifizetetlen számlákat hagynának maguk után, vagy megrongált bútorokat, akkor azt ebből lehet fedezni...


Ha nincsenek bejelentve a lakásba, akkor rendőrökkel kiteheted őket, azonnal zárat cseréltetsz, kiteszed a holmijaikat, vigyék ahova akarják!


Ha bejelentetted őket, akkor gáz van : keress gyorsan egy ügyvédet!

2009. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kifizetetlen rezsiszámlák összegeit előbb-utóbb a szolgáltatók követelni fogják : kikapcsolják az áramot, gázt, telefont és a visszakapcsolást majd neked kell kifizetned (ha rendezve lett a tartozás)...


A szolgáltatók a tartozásaikat a lakás tulajdonosán is behajthatják, hiszen az ingatlanra terhelhetik a tartozást, illetve ha árverésre kerül a sor, lefoglaláskor nem nézi majd a végrehajtó, kinek a kanapéját viszi el...

2009. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szép betegség lenne, ha tulajdonos lennék, de a közműszolgáltatóval nem állnék szerződésben, és mégis megterhelné az ingatlanomat... Legközelebb meg a szomszédét is az enyémre, mert az én házam többet ér? Vagy hogy is van ez?


1. Közműszerződést általában a szolgáltatók csak az ingatlan TULAJDONOSÁVAL kötnek, pont azért, hogy elkerülhető legyen a végrehajtás kikerülése. Nem terhelheti a közműszolgáltató a vele szerződésben nem álló tulajdonosra a követelését. Jelen esetben nem igazán triviális, hogy az albérleti szerződés alapján hogy tudták átírni a rezsit. (Itt inkább az a gyanúm, hogy számlafizetőkké váltak az albérlők, de a fogyasztó ugyanúgy a tulajdonos maradt. Ekkor a szolgáltató jogosan követel a tulajdonostól is.)


2. Az 1. esetben a személyhez kötődő szolgáltatások (telefon, kábeltévé, internet) esetén a RÉGI fogyasztó tartozása NEM LEHET AKADÁLYA az új szerződés megkötésének. E három szolgáltatást a szolgáltatók a tulajdonos hozzájárulásával, de az albérlővel történő szerződéssel biztosítják, így MINDEN kötelezettsége az albérlőt terheli. A tulajdonos köthet új szerződést függetlenül attól, hogy az INGATLAN címén tartozás van.


3. A nem személyhez kötődő szolgáltatások esetén (gáz, villany, víz, csatorna...) mint már az 1. pontban írtam kérdéses az is, hogy milyen alapon írtak közüzemi szerződést az ingatlanra. Ha a tulajdonos kötelezettséget vállalt a fizetésre vagy szerződésben van a szolgáltatóval, akkor a tulajdonoson (is) behajtható a követelés, és a tulajdonos utána polgáriperes úton követelheti albérlőitől az általa megtérített összeget.


Az, hogy most papírt írtok, hogy ők tartoznak nektek, ez mire jó? A tartozás fennáll, bármelyik bíróság megállapítja és - fizetés hiányában - jogerősíti az erre vonatkozó fizetési meghagyást. Tehát előbbre nem kerülsz a papírral. (Illetve de, talán annyival, hogy egyszerűbb a bizonyítás, AZONBAN(!) az a papír jogszerűtlenül jön létre, ugyanis nem tartalmazza a valóságot, ez pedig akár annak érvénytelenségét is jelentheti. Ugyanis te NEM adtál kölcsön nekik, amit írni akartál a papírra. Ennek kiküszöbölésére azt lehet, hogy tartozáselismerést tesz az illető, és leírjátok, hogy MIÉRT tartozik, mennyivel és azt milyen kondíciókkal akarja visszafizetni.)

2009. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendesek voltatok,de nagyon.Izgulok.ég rágódom sok mindenen.

Szép napot Mindenkinek!

2009. aug. 2. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!