Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartásról a megállapodá...

Gyermektartásról a megállapodást minden esetben ügyvéd előtt kell lepapírozni?

Figyelt kérdés

A párommal szétmentünk 1 hónapja. Békességben váltunk szét a gyermekeink érdekében. A gyermektartásról is megállapodtunk szóban, de én szeretném, ha nyoma lenne a megállapodásnak. Azt tudom, hogy bíróságot ki lehet hagyni belőle, de ügyvédet azért kell fogadni? Vagy elég, ha két tanú előtt aláírja a papírokat és azt adom oda a munkáltatójának, hogy egyből a gyerekeknek utalják a fizetése egy részét?

Köszi a válaszokat előre is.


2010. aug. 26. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtommal mindenképpen szükséges az ügyvéd, de ahhoz, hogy kapj gyerektartást gyerekelhelyezés is kell. Na most erről meg lehet állapodni, ezt is lepapírozzátok, bementek vele a bíróságra, és ezt az ügyet szépen lezárják. Ha nincs hivatalos gyerekelhelyezés, akkor nincs gyerektartás sem. Cáfoljatok meg ha tévednék, de én úgy tudom ez így működik.
2010. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szóbeli megállapodás semmi, olyan, mintha nem is lenne. Mindenképpen kell róla papírt készíteni, elvileg a bíróságnak elég, ha nyilatkozatot írtok két tanúval, a legbiztosabb, ha közjegyző előtt teszitek meg ezt.


Nem, a bíróságot nem lehet belőle kihagyni. Annyi a könnyebbség a közös megegyezésben, hogy egy tárgyalással meglesz az egész per, és a dolog azonnal jogerőre emelkedik. Nem tudom, honnan vetted ezt a hülyeséget, hogy nem kell bírósági ítélet...

2010. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Bírósági ítéletet peres ügyekben szoktak hozni? Mindenképpen be kell perelnem az exemet, akkor is, ha mindenre rábólint?

Ha így kell tennem, akkor megteszem természetesen.

Köszi mégegyszer a segítségeteket.

2010. aug. 26. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Bírósági ítélet nélkül a munkáltató nem vonhat le semmit a fizetésből. Gondold csak meg, mi lenne abból, ha mindenféle magánmegállapodással besétálnának és mindenféle jogcímen vonatnának a fizetésből? Egyébként is, a jogi út a legtisztább, hiszen nem tudhatod, kivel kerül össze a jövőben a volt párod............
2010. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, be kell perelned a volt párodat. De ezt ne az igazi "peres" értelmében vedd, hanem egy jogi formaságnak, ami megkönnyíti az egész ügyet. Annyi, hogy a megállapodásotokra a bíró (ha mindent rendben talált körülötte), ráüt egy hivatalos pecsétet, és kiadják az ítéletet, ami helybenhagyja a közös megállapodást. Ez csak egy formaság, nem kell nekinagy jelentőséget tulajdonítani.
2010. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!