Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 59 éves vagyok 45év munkaviszo...

Szondi Anita kérdése:

59 éves vagyok 45év munkaviszonnyal rendelkezem elmehetek nyugdíjba?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt javaslom zoli7980-nek, hogy függesszük fel ezt a meddő és személyeskedésbe átmenő vitát.

Mindketten meg vagyunk győződve a magunk igazáról, és amíg egyikünk nem rukkol elő egy megfelelő és meggyőző dokumentummal, addig kár folytatni.

Feltehetőleg a munkaviszony és a szolgálati idő közötti különbség okoz értelmezési problémát.

Kedves tanácsát megfogadom, és keresem a korabeli jogszabályokat.

2012. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Aki ismer az tudja hogy ha tévedek részben vagy egészben, azt mindig elismerem!


Íme az 1961 évi III. törvény a Magyar Népköztársaság oktatási rendszeréről


"Tankötelezettség


3. § (1) A tankötelezettség a gyermek 6. életévének betöltését követő szeptember hó 1. napjával kezdődik. Tankötelezettségének kezdetekor minden gyermeket általános iskolába kell beiratni.


(2) Az általános iskolába a nyolcadik osztály sikeres elvégzéséig, legkésőbb azonban annak a tanévnek a végéig kell járni, amelyben a gyermek 16. életévét betölti.


(3) Az a gyermek, aki az általános iskola nyolcadik osztályát a 16. életévének betöltése előtt sikeresen elvégezte és sem középfokú oktatásban, sem szakmunkás-tanuló képzésben nem vesz részt, sem napi 4 órát meghaladó munkaviszonyba nem lépett, továbbképző iskolába köteles járni annak a tanévnek végéig, amelyben a 16. életévét betölti.


4. § A tanköteles indokolt esetben egy-egy tanév tartamára felmenthető az iskolába járás alól. A testileg, érzékszervileg, vagy értelmileg fogyatékos, de képezhető tanköteles gyermek oktatása és nevelése gyógypedagógiai intézményekben történik. A képezhetetlen gyermeket az iskolák látogatása alól fel kell menteni.


5. § A tanköteles gyermekek oktatása ingyenes, sem beiratási díjat, sem tandíjat nem fizetnek."



Magyarán ha pont 14 évesen végzett és nem csúszott és pár hónapon belül azonnal szerzett 8 órás állást mielőtt folytatnia kellett volna tanulmányait(ugye kb júniusban végzett és szeptemberben folytatnia kellett tanulmányait ha nincs igazolt állása) kötelezően valahol máshol akkor elképzelhető!

Ha ez pár hónap alatt nem sikerült akkor viszont kötelező volt 16 éves koráig iskolába járnia!

Ami lehet hogy burkolt munka volt, lehet hogy nem. Ezt már nem tudom. Ennyire azért nem merülnék bele.


Én csak a 16 éves korig való kötelező oktatásról szóló beszámolót olvastam, ezért gondoltam hogy igazam van teljesen.

Most is úgy gondolom az emberek nagy része nem tudott 2-3 hónap alatt képzettség nélkül szakmát szerezni mert a kommunizmusban is inkább kellettek a szakképzet munkások de persze biztos volt több-kevesebb kivétel.

Ugyanakkor tartom azon állításom hogy nem hiszem hogy 8 általánossal 89 óta folyamatosan tudott dolgozni! Kizártnak tartom.

De persze ez már csak saját véleményem és nem tény.

2012. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
45 év... te jó ég, sokan már meg sem élik a 45. életévüket, nemhogy munkaviszonyban, vagy szolgálatiban...
2012. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!