Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges a diákhitel törlesz...

Lehetséges a diákhitel törlesztési határidejének eltolása amennyiben nem rendelkezem munkaviszonnyal?

Figyelt kérdés

Egy félévre felvettem diákhitelt, a főiskolát otthagytam az első félévben. Azóta még nem sikerült munkát találnom, de a törlesztést már fizetnem kell. Tegnap küldtek egy fizetési felszólítást, amit 8 napon belül be kell fizessek, különben felmondják a szerződésemet, és a NAV egyösszegben fogja követelni tőlem. Ezt jelenleg nem tudom kifizetni a megadott határidőn belül.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valami módja a törlesztés határidejének eltolására, esetleg szüneteltetésere, amíg nem rendelkezem munkaviszonnyal?


2011. nov. 30. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ezzel már nem sok mindent tudsz kezdeni. Miért hagytad így elmérgesedni a dolgot?

Ha jól számolom, hathavi törlesztővel vagy elmaradva, még így is jófejek, mert három hónap után szokás amúgy szerződést bontani. Viszont ez mindösszesen kb. 24 ezer Ft. Ennyit valahonnan szedj elő, aztán utána a havi 4 ezreket valahogy próbáld meg előkaparni. A törlesztést eltolni, szüneteltetni nem tudod, csak ha létesítesz hallgatói jogviszonyt. De amit addig be kell fizetni, azt be kell fizetned.

2011. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

sajnos jelenleg nem tudok sehonnan előkaparni ~36000 Ft-ot, a család se áll úgy, hogy tudjanak segíteni.

ha nem fizetem be, és átadját behajtásra a NAV-nak, ők milyen módon tudják ezt követelni tőlem? (mivel se munkaviszonyom nincs, se bármilyen ingóságom, kezes meg ugye nincs diákhitelnél)


köszönöm a válaszod!

2011. nov. 30. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben az esetben mindegy, hogy nem a tiéd az ingóság, ha a szüleidnél laksz, teljesen nyugodtan lefoglalhatnak ott bármit, amiről feltételezik, hogy a tiéd. Például logikusan ha van külön szobád, akkor ami ott van, abból bármit.


Ha a családtól nem tudsz, akkor kérj kölcsön barátoktól, azért ez nem olyan nagy összeg, aki előrelátó, annak bőven van ennyi félretett pénze. Aztán próbálj meg valamiből pénzt csinálni. Bármiből. Nézz körül, biztos, hogy van ekkora értékben valamid, amitől meg tudsz szabadulni.

2011. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!