Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az exem anyja feljelenthet...

Az exem anyja feljelenthet zaklatásért? Ha megis megteszi de kiderul hogy jogtalanul, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nyolc hónapja már hogy nem lakunk egyutt,hála az anyjanak.

Azota egesz tegnapig tartottuk a kapcsolatot,adfig az ex soha egyszer sem mondta hogy ne keressem tobbet. 35 eves az ex. Allitolag hetvegen volr tobb hivasuk is a vezetekes telefonon,egybol en lettem gyanusitva. Tegnap az utolso beszelgetesunkkor az ex megigerte hogy meg este,vagy ma reggel beszelunk.

Amikor tobbszori hivasom utan az anyja vette fel a telefont,skkor kozolte hogy fel fog jelenteni,hogy zaklatom a fiat.

Van ra alapja ezek utan?

Sose fenyegettem se az exet se a csaladjat,es nem akartam belemaszni a maganeletukbe sem,hiszen tudomasom szerint szombaton estig meg ugy alltak a dolgok,hogy ujrakezdjuk,csak idot ker.

Megjegyzem,tegnap amikor beszeltem vele,eredetileg nem is ot hivtam,hanem egy kozos ismerosunket, de o vette fel. Aztan o kerte,hogy hivjam az o telefonjat. Ekkor sem mondta egy szoval sem,hogy ne keressem tobbet.



2012. szept. 24. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kiröhögik az anyucit, hogy a 35 éves fiát védi mint valami kisgyereket. mindenesetre ha ő feljelent, akkor bizonyítani kell. Az első, hogy megkérdik az ex-edet, hogy valóban zaklatod e.
2012. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A fenéket fog feljelenteni, ha pedig megteszi, kiröhögik. Ne foglalkozz vele.
2012. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

En pl meg tegnap is megjerdeztem hogy ugy erzi-e hogy zaklatom? mert ha igen,szoljon. Erre a valasza az volt: mondtam en ilyet?

De most reggel tole kaptam meg facebookon uzenetben hogy megmondta hogy hagyjam beken meg ne hivogassam. A legutobbi telefonbeszelgetsekor EZT nem mondta,csak elotte,amikor a szulei is ott voltak a hatterben.

De mint fentebb irtam en utana ot nem hivtam,csak a kozos ismerosunket. Tehetek arrol hogy az ex vette fel a telefont? Aztan o mondta,hogy hivjam fel az o szaman. Es akkor abban maradtunk hogy tegnap este vagy ma reggel beszelunk.

2012. szept. 24. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Az ex bármikor feljelenthet, hogy zaklatod. Ha nagyon erősködik, akkor a rendőrség visszamenőleg le tudja ellenőrizni a telefonhívásait.

Ha mobilról vagy saját otthoni készülékről hívtad, sokszor, akkor tudni fogják. Ebben az esetben indíthat eljárást ellened. Ha csak 1-2 alkalommal hívtad, az nem meríti ki a zaklatás fogalmát, így lezárják az ügyet.

Tévedés azt hinni, hogy csak kiröhögik. Engem sem röhögtek ki amikor zaklatásért feljelentettem egy volt kollégámat. Utána néztek, és bizony kiderült jogos volt a félelmem. 1 nap vagy 50 alkalommal telefonált, és durva dolgokat mondott. Az is kiderült, hogy nem csak engem hívott.


2. Téged sem értelek. Ha egyszer vége a kapcsolatnak miért nem léptek mindketten? Miért kell kapcsolatot tartani az exel, főleg ha ennyire bonyodalmas az egész. Nem kell vele foglalkozni, nem kell telefonálni, és nincsen ilyen gond.

2012. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megkaptam az üzenetedet.


Miért aggódsz ennyire??? Ha nem hívtad rendszeresen akkor nincs miért aggódnod.

Amúgy meg minden bejövő, és kimenő hívást le tudnak ellenőrizni, és nem csak azt amikor az ex felvette.

Sőt kérheti,(én kértem annak idején) hogy a rendőrség helyezzen egy mütyürkét a telefonra ami ha megcsörren, rögtön jelzi a rendőröknek a hívás helyét is. Hogy helyileg honnan hívják. Ha esetleg telefonfülkéből hívna valaki.

Tényleg nem értem miért aggódsz ennyire. Hacsak nem azért mert tényleg sűrűn telefonáltál neki..

2012. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Volt ra pelda hogy surun hivtam,de elotte volt megbeszeltuk h fogom hivni es nem mondta hogy ne hivjam. Csak elofordult hogy vmi miatt nem tudta felvenni,hat probaltam tobbszor hivni...

De meg mindig ott tartok hogy ha ugy erezte hogy zaklatom,miert nem mondta meg,foleg amikor meg meg is kerdeztem....

Ennyi szerintem...

2012. szept. 24. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!