Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetendő lenne ez az eset?

Büntetendő lenne ez az eset?

Figyelt kérdés

Adott egy olyan lány,aki súlyos depressziós,és voltak már előtte is

öngyilkossági kisérletei 1x majdnem sikerült is, és mostanában is megszaporodott az ilyen

szuicid kisérlet, pl összetűzések miatt, otthon v családtagjaival

összekap és emiatt, ilyeneken gondolkodik.

Továbbá adott egy fiú 3éve párja,aki sikertelenül próbálta meg elvinni őt, mert

nemakarta hogy othon továbbra is érjék a csalódások,és emiatt

megpróbálta elvinni,viszont nemsikerült neki,és emiatt megint csak egy

csalódás alakult ki a lánynál,ami miatt ideges és szóváltásba keverednek a fiúval. Olyannyira hogy aztmondta ha nemsikerül

akkor vége, mindennek. És tegyük fel szakítás lenne,és beszéltem

pszichológussal (iskolában) aki azt mondta úgykéne tenni ezt a

szakítást,hogy ne menjek be hozzá! így bmit tesz, a szülei lesznek ott

vele,a másik fél meg kiszáll a dologból,mert már nembirja idegekkel. De mivan akkor ha a szakítás hatására

lesz öngyilkos pl mikor a fiú elmegy onnan , vagy pl nincs ott és a szakítás miatt megteszi?

büntetőjogi felelősség szempontból mi ?

Ilyenkor én leszek megbüntetve? Mert tényleg, én nemakarom hogy kárt

tegyen magában,de már tönkremegyek ebben a kapcsolatban

és ezt igy nemlehet folytatni.

Válaszaitokat várom !



2012. szept. 27. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nem adsz a sütidből, akkor megölöm magam, és mivel a te döntésed miatt tettem, ezért téged ítélnek el. megállja a helyét? nem.


ha pl zsaroltad, fenyegetted, stb, akkor lenne büntetőjog.

egy párkapcsolat megszakítása önmagában nem jár ilyen szintű felelősséggel. a lánynak totál saját döntése, hogy mit fog tenni, te a szakításoddal nem kergeted bele egy ilyen lépésbe.


Ergó lehet félteni meg minden, de azért gondolj arra, hogy ha ezzel téged bánt, hogy ő magát bántja, akkor az azt jelenti, hogy nem is szeretett igazán. Ha fenyegetőzik öngyilkossággal amiatt mert szakítasz, akkor az érzelmi zsarolás. ez most nem büntetés miatt mondom, csak arra, hogy ezeket mond el neki is.

2012. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én mondtam neki hogy nemszabad igy gondolkodnia,de aztmondja ő beteg. Próbálom orvos felé terelni,mert kezelni kellene a depresszióját! És aztmondja ha megyek legközelebb,és nemsikerül elvinnem,ugye nem ezt akarom? mert akkor megint idegroham,sírógörcs,aztán elájul és rángatózik mint vmi epilepsziás roham :/ persze h nem akarom.. de igy meg haladékokkal nemlehet húzni a dolgot! Olyat mondott h mivel nemsikerült h elvigyem onnan,mert hamár megpróbálom,akkor sikerüljön,és ha nem akkor a csalódással kergetem bele az öngyilkosságba! Tudod hogy ez mennyire fájt???? Aztmondta ha nembirom megtenni akkor vége. De ha 1x énis aztmondanám h "szerintem is" akkor biztos hülyeséget csinálna :/
2012. szept. 27. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnáltatja magát és érzelmileg zsarol. elég valószínű, hogy ha látja, hogy ezzel nem ér el nálad semmit, akkor abbahagyja, ha mégse, akkor is az az ő döntése.
2012. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ne vedd rá hogy megtegye, ne adj tanácsot, hogyan ölje meg magát

szép lenne, ha mindenkit bebörtönöznének ha a másik akit elhagyott emiatt megölné magát

de ha érdekel a sorsa, vidd el szakemberhez, mert segítségre szorul

már ha hagyja hogy segíts rajta

2012. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

fű hallod kérdező, menekülj ettől a csajtól

ezt most nagyon komolyan mondom

mielőbb

le fog húzni a saját szintjére, ha nem vigyázol magadra


és ne engedd magadat zsarolni

a csaj rángatózik, akkor meg tényleg kell neki orvos, klinika, legközelebb ilyenkor hívj mentőt

2012. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Épp szaladtam ki telefonért,mikor meg már visszaértem,olyan mintha eszméletét vesztette vna, utána meg összecsuklott,majd kinyitotta a szemét és lassan-lassan jobban lett.. :O

Nagyon félek attól h vmi bajlesz :/ és kiakarok ebből maradni.. akármennyire is szeretem, ez igy nemjó!

2012. szept. 27. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet tudni, hogy hány éves ez a hölgy?

Ha fiatal, akkor a kamaszkori lány hiszti tüneteit látod.

Igazából minden esetben egy orvos vagy pszichológus tudna neki segíteni, beszélj a családtagjaival.

Lehet, hogy csak túljátssza a szerepét, de lehet, hogy tényleg segítségre szorul.

2012. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tényleg segítség kell neki, a pszichológus mondta h környezetváltozás kellene neki. én megpróbáltam,de mostfogom elmondani h nemsikerült... így biztos h idegi állapota végett megint úgy reagálja le h énleszek mindenért a hibás,h mondtam de mégse.. és ráadás h iolyan düh-kitörései vannak.. egyik pillanatban felpofoz,máskik percben meg sírógörcsöt kap aztán összeesik az idegtől :/

Amúgy 20éves a lány!

2012. szept. 28. 16:33
 9/10 anonim válasza:

Szia, én nő vagyok, ezért kicsit jobban átérzem a dolgot.

HA a lány tényleg meg akarta volna ölni magát, már rég megtette volna. Engem gyerekkoromban (12 után) kezdett megutálni anyám konkrétan, sokat vert, ütött éjjel az ágyban alvás közben, mert nem mosogattam el, széket tört szét rajtam stb, pedig jómódú család voltunk, de a pénz ugye nem minden...! Én csak 1-2 alkalommal ejtettem ki a számon, hogy elköltözök vagy inkább meghalok. Nem foglalkoztak vele és meg is tettem, vagyis majdnem sikerült, mert péntek este 6 órától aludtam vasárnap hajnal 2-ig, mikor anyám benyomta a bezárt szobám ajtaját és ütni kezdett, mert akkor zárt be az üzletbe és meglátta, hogy nem mosogattam el. De mivel nem reagáltam, még jobban ütött. Aztán apu rohant velem a kórházba (ölbe vitt a kocsiba, már beszélni sem tudtam, annyi gyógyszert szedtem be) kb még 2-3 órám lett volna és anyám még oda se jött be velem. Kicsit beleszaladtam a válaszba, csak azt akartam érzékeltetni, hogy aki nagyon hangoztatja, az nem fogja megtenni, de aki belülről örlődik és nem fenyegetőzik vele, az igen!!! (és ez a veszélyesebb)

De egyébként hogy fordulhat meg ilyen butaság a fejedben, hogy még téged fognak felelősségre vonni? Előbb jelenthetnéd fel zsarolásért (érzelmi),mivel ő alkalmaz pszichikai terrort rajtad!!!!

Még addig szállj ki, amíg nem késő!

Kíváncsi lennék azóta hogyan alakult a történeted...

Üdv,

Ancsics

2012. okt. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ancsics 04:17


Nos, holnap megyek be,így majd mindenképp megírom..

az a baj h otthon a szülei is tehernek titulálják,ami elhiszem h rosszul esik + depresszió, őnála sokkal nehezebb feldolgozni bmit is. énmeg próbáltam kimenteni,bízott bennem, és h mégse sikerült ezt megmondani neki egyszerüen félek.. mert akkor megint az elmegyek ithonról téma,és visszatartom h nemenjen. aztán tnap előtt volt egy ilyen eset h nem leugrani akart,hanem a spájznál sirv egy nagykést forgatott a kezében közel a testéhez. én odarohantam és kivertem a kezéből, ő meg nagyot nézett, de bennem olyan ideg volt hogy csak na.. ezt látta őis és nemvolt bocsánat, mondtam hogy MEGÍGÉRTED 100X átbeszéltük h nemgondolsz ilyenre és ha nézel ennyibe akkor megigéred h észben tartod a szavam erre most ez a késes ügy. iszonyatosan berágtam,aztán elbeszélgettem vele h mérlegeljen és tüzzön ki vmi célt és máris van értelme az életének. nehogymár meghaljon..

Más:

őis egy ember,és egy élet, és féltem sajnálom de megpróbáltam és nemtudok segiteni igy nemmehet ez tovább.. :S együtt élni igy nemtudok ő nemakar mert csak teher vagyok a hátán ezzel az ott találkozással mert őtis idegesiti h nincs nyugta. elvinni máshova nemtudom nemakarom h bekattanjon. aztán arra gondolok ha szakitunk akkor meg othagyom és ha csinál vmit magával :S az elviselhetetlen számomra, és azért is félek ettől az egésztől hha szakítás benne az öngyilkosság szándékát váltja ki akkor az a btk szerint 'szándékkiváltó cselekmény' és félek h megrángatnak emiatt.. h szakitottam miközbe tudtam h beteg..

jó ez nemmost kezdődött nála mert öngyilkossági kisérletet tett már évekkel korábban is mikor még nemsmertük egymást abszolút szóval ez régmúltra visszavezethető dolog nála..a depresszió-szorongás,meg ilyenek.. :S

Én nemértem, nemtudom mi lennea legjobb. de ha szakitunk úgykell megtenni,h ő netudjon hülyeséget csinálni... :s de azmeg majdhogynem lehetetlen mert mindig én fogtam vissza és énvédtem meg én bíztattam.. légyszi irjatok ! Köszönöm a választ!

2012. okt. 23. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!