Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi illegális Magyarországon a...

Mi illegális Magyarországon a kutyahús-evésben? A kutya húsállatnak nevelése, a kutyák levágása, a kutyahús értékesítése, a kutyahús éttermi felszolgálasa, vagy a kutyahús fogyasztása?

Figyelt kérdés

2012. szept. 27. 21:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
50%

Btk. 266/B. §


(1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a vadászatról szóló törvény által tiltott vadászati eszközzel vagy tiltott vadászati módon vadászik, illetőleg a halászatról szóló törvény által tiltott halfogási eszközzel vagy módon halászik vagy horgászik.

2012. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Komplikato ***** válasza:
100%
Valószinüleg a fő akadály az lenne, hogy nincs élelmiszer és egészségügyi protokol egy kutya húsállatként tartására az országban. A belinkelt törvény ha tiltaná a kutyát, akkor a szöveg alapján marhát, vagy disznót és bárányt sem lehetne vágni. Mondjuk kutyát nem olyan sok helyen esznek, ha jól tudom Kína kisebbik déli részén meg Koreában vannak oda érte. Állítólag segít elviselni a párás meleget a fogyasztása.
2012. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem semmiféle törvény nem tiltja. Az itt idézett sem.
2012. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
63%
...viszont hatalmas mennyiségű fölös kutyánk van...
2012. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
25%
uhh... most letten vegetariánus
2012. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
16%
lettem
2012. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
3%
Akkor ez a kérdés hasznos volt neked, igaz? Kevesebb hugysav, egészségfesebb izületek... viszont holnaptól legfeljebb gomba, sajt és spenót! Semmi kutya-nasi!
2012. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem megoldható lenne a kóbor kutya kérdés. Kínának felajánlanánk az export-lehetőségeket, a kutyákat se kéne menhelyeken tartana, aztán elaltatni, és még munkahelyeket is teremtene. A bevételről nem is beszélve. Csak majd jönnek az állatvédők, és én/mi leszünk a mocskosok, mert meglátjuk, hogy semmit nem érünk azzal a sok kutyával.
2012. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
49%

Pedig lehetne Európában akár hungarikum is! Vörösboros kutyapörkölt... kutyás babgulyás, ebszalonna. És akkor mondhatnánk, hogy de, igenis, kutyából lesz szalonna!

Füstölt komondor comb... beindult a fantáziám!

2012. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó: azt kihagytad, hogy a bundájából bundát lehetne varrni.
2012. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!