Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerb és Magyar állampolgár...

Kolica kérdése:

Szerb és Magyar állampolgár vagyok és honosítani akarom a jogsimat. Mire van pontosan szükségem hozzá?

Figyelt kérdés
Még nincs Magyarországon semmilyen lakcímem. Ideglenest akarnék csinálni, de nem tudom, hogy az elegendő e ahhoz, hogy megkapjam a magyar jogsit?

2012. szept. 29. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a vozecka dozvolánál, sokkal kevesebb gond van vele, és sokkal olcsóbb is.
2012. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az a bajom, hogy szükségem van minden képp a magyarra mert Németországban a szerb jogsihoz nem kapok soför kártyát és igy nem tudok kamiont hajtani.
2012. okt. 1. 00:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha magyar állampolgár vagy, tehát a teljesen kék színű személyi igazolványod van, akkor keresd meg az illetékes okmányirodát, mert lehet honosíttatni. Ők biztos tudnak mondani neked valamit, hogy mi kell csinálnod. Szerintem beviszed a Szerbet, és valamennyi pénz fejében honosíttathatod.
2012. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

FONTOS TUDNIVALÓ:


Az ideiglenes vezetői engedély a kiállításától számított hatvan napig és csak belföldön jogosít járművezetésre !


A 2000. december 31. előtt kiadott járművezetői igazolványok pótlására irányuló kérelmet a közlekedési hatóság (közlekedési felügyelet) által kiállított igazolás alapján lehet teljesíteni, az eljárásra (az annak során mellékelendő dokumentumokra) egyebekben a vezetői engedély pótlására vonatkozó szabályok érvényesek.


Külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosításához szükséges



- személyazonosításra alkalmas okmány (személyazonosító igazolvány vagy útlevél)

- lakóhely, tartózkodási hely vagy szálláshely igazolására alkalmas okmány (hatósági igazolvány a személyi azonosítóról és a lakcímről vagy régi típusú /lakcímet tartalmazó/ személyazonosító igazolvány vagy tartózkodási engedély)

- egészségügyi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény *

- pályaalkalmassági igazolás *

- érvényes külföldi vezetői engedély

- külföldi vezetői engedély hiteles magyar nyelvű fordítása *

- tanfolyammentes vizsga letételéről szóló vizsgaigazolás *

- illetékbélyeg 4000 Ft értékben + 3500 Ft (Áfa-t tartalmazó) honosítási díj

- „Nyilatkozat” nyomtatvány (az ügyintéző bocsátja rendelkezésére)



* Ezekre nem minden esetben van szükség (az ügyintéző tájékoztatása alapján kell beszerezni!).

2012. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012 óta már sok minden megváltozott ezzel kapcsolatban.
2016. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!