Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy céget szeretnék kártérítés...

Egy céget szeretnék kártérítésre követeltetni, de sajnos nincs a feketén ledolgozott túlóráimról másolat. Hogyan tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Van egy cég ahol másfél hónapot dolgoztam,megvárták míg ledolgozom a rendes munkaidőt és utána mondták hogy nem váltam be a főnöknél. Én rendesen bejártam és hoztam a napi normált is amit megköveteltek,de cserébe a hét minden napján bent kellet maradnom túlórában amit terméseztessen nem adóztattak le. Vétkem pedig az volt hogy a kis családom sajnos 120 km re van és nem tetszett nekik hogy havonta egy-két hétvégét velük szerettem volna tölteni. Hogyan tudnám még is őket kártérítésre követeltetni és hol kell ezt megtenni?

#kártérítés #cég beperlése
2012. okt. 1. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha feketén dolgoztál, akkor semmi papír vagy hasonló nincs arról hogy pénzt kaptál/kapnál érte...
2012. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen. Félek is hogy a túlóráimat nem fogják kifizetni hanem max a rendes béremet ami ugye a minimár bért jelenti :S Pedig egész hónapban volt 95 óra túlórám az meg nem rosz pénz :S
2012. okt. 2. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:

megbeszélted előre, hogy rendben itt maradsz, de kifizetik-e?


akkor bukta ...

2012. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat és annyival változott a helyzet, hogy többször is sikerült felvennem hanganyagra amint a be nem jelentett túlórákról kérdezősködök és válaszolgatnak beszélgetés megy. Egy nem munkaügyi ügyvéd szerint ezt a hanganyagot felhasználhatom a bíróságon mert nem bűncselekmény és egyébb más okból lenne a tárgylás. Ez igaz így? így lenne esélyem?
2012. nov. 20. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!