Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez a főbérlő vagy...

Szerintetek ez a főbérlő vagy az albérlő feladata?

Figyelt kérdés

1 éve lakunk ebben az albérletben,amikor idejöttük tél eleje volt,olyan rossz állapotban vannak az ablakok hogy rendesen fújt a szél a lakásba,akkor jeleztük a főbérlőnek hogy fáztunk egész télen.

Most 20 ezer ft-ért szakember leszigetelné az összes nyílászárót hogy most télen ne legyen gond.Szerintetek kinek kell ezt kifizetni?



2012. okt. 3. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy szól a megállapodásotok!
2012. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem hagynám, hogy ne fizesse ki vagy legalább ne lakhassam le.. első voltam!

Az övé a lakás?

2012. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan erről nem szól a szerződés.
2012. okt. 3. 14:48
 4/14 A kérdező kommentje:

Hogy az övé-e a lakás?A főbérlő a tulajdonos.Vagy ez költöi kérdés volt?:)

Mert logikusan az ő lakásának értékéhez tesz hozzá a nyílászárók jobbá tétele.

2012. okt. 3. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
ha ti fizetitek,megeshet,hogy simán kitesz a lakásból és kiadja másnak nagyobb összegért
2012. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
53%
Egyértelmű hogy a főbérlő dolga, hiszen övé a lakás. Azt is lehet, hogy ti megcsináltatjátok, majd bemutatjátok a számlát neki. Nektek csak abban az esetben kell fizetni, ha valami kárt okoztok az ingatlanban.
2012. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Tudtommal a főbérlő feladata lenne ellenőrizni hogy a házban ne legyenek rosszak az ablakok, ajtók, stb. és ha valami rossz akkor megjavíttatni mielőtt lakókat fogad be a lakásba.
2012. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, vannak szerződések, amik kitérnek arra, hogy mindent a bérlő a SAJÁT költségén újíthat előzetes egyeztetés alapján.

Ha ilyen nincs, az ő dolga fizetni, az ő lakásának az értékét növeli.

2012. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Amikor albérletben laktam, akkor azon a lakáson is nagyon sok javítani való volt. Mindig megkérdeztem a főbérlőt, hogy megcsináltathatom-e, ha igen beszámítja-e. Mindig levonta a bérleti díjból. Szerintem ez így volt korrekt.
2012. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
A tulajdonos és a főbérlő nem szinonimák, a tulajdonos az, aki rendelkezik a lakással, a főbérlő birtokába adja, aki jogosult tovább albérletbe adni. Tehát a tulajdonosnak jeleztétek átvételkor a hibát, amely véleményem szerint elég lényeges is ahhoz, hogy a lakás rendeltetésszerű használatát akadályozhassa.. Nem olyan, mint pl. egy ajtó hiánya, de a komfortérzetet és nem utolsó sorban a gázszámlát jelentősen befolyásolja. Szerintem jelezzétek ezt ismételten a tulajnak és egyben kérjétek, hogy a tél és a fűtési szezon kezdete előtt tegyen valamit. Ha a szél befúj, akkor az eső is beeshet, elvizesedik a fal, újra kell festeni esetleg vakolni, szóval ez a költség csak nőhet...Mivel ez valóban értéknövelő beruházás, amit majd nem tudtok magatokkal vinni, és nélkülözhetetlen is -mert pl nem a fürdőkádat cserélitek ki pezsgőfürdőre- a tulajdonosnak szerintem ki kell fizetnie. De nem utólag szóljatok, mindenképpen előre beszéljétek meg vele.
2012. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!